Тулуб просить Азарова й Лебедєва забрати садибу Даховських у "Регіону"

Тулуб просить Азарова й Лебедєва забрати садибу Даховських у "Регіону" Як повідомляють у Черкаській ОДА, Сергій Тулуб, реагуючи на занепокоєння громади Монастирищенського району станом садиби Даховських, звернувся по допомогу до Прем’єр-міністра Миколи Азарова та Міністра оборони Павла Лебедєва.
Так, 8 квітня на адресу голови облдержадміністрації надійшло звернення від громади Монастирищенського району з проханням врятувати унікальний ландшафтно-архітектурний комплекс «Садиба Даховських».
«Леськівський замок – єдина унікальна пам’ятка архітектурного мистецтва в Черкаській області, що збереглася до нашого часу, – зазначив у листі до очільника області Анатолій Гаврилюк, сільський голова Леськова. – Тепер майно вивезли, зате залишилися сумні результати варварського господарювання. Зберігаючи зовні благородні обриси, замок руйнується зсередини. Іржа точить металеві перекриття підвалів, протікає бак для води, поглиблюються тріщини…»
Шлях до порятунку архітектурної перлини жителі Монастирищини вбачають у тому, щоб замок був переданий у власність територіальної громади Леськівської сільської ради. Натомість це дасть можливість не лише зберегти памятку, а й відродити туристичний об’єкт шляхом залучення інвестицій.
Тож саме з таким проханням і звернувся керівник області до Прем’єр-міністра Миколи Азарова та Міністра оборони Павла Лебедєва, адже станом на сьогодні, незважаючи на руйнування, історичну пам’ятку орендує ТОВ «Торгово-промислова компанія «Регіон» і вона закрита для стороннього доступу.
12.04.2013 08:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter