Паціенти "Фрезеніусу" знову пікетували Черкаську ОДА

Сьогодні у Черкасах хворі на ниркову недостатність провели чергову акцію протесту під стінами облдержадміністрації.
Минулого разу начальник управління охорони здоров'я Леонід Брожик запевнив мітингувальників, що до кінця березня вирішить ситуацію, але й до цього часу не уклали договори з клінікою та не фінансують лікування.
"Із області прийшла вказівка на район про фінансування мого лікування у "Фрезеніусі". А голова району давить на сільського голову. Чого ж усе село має платити за моє лікування? - каже Анатолій Затірка із с. Мале Старосілля Смілянського району. 5 років лікувався в обласній лікарні, 3 роки у "Фрезеніусі". - Що може зробити сільський голова, якщо у нас 800 жителів. Колгоспи розвалені, усе розвалено. 120 тисяч треба виділити з сільради. Це ж нереально. Кажуть, щоб переходив на лікування в обласну. Але куди ж нас переводити? Там 90 осіб, а де вони приймуть ще 60? Там формують уже четверту зміну: з 22.00 до двох ночі. А тут на 240 осіб розрахований заклад, третій поверх узагалі гуляє, а вони не пускають пацієнтів, які хочуть сюди перейти".
"Та тільки на обличчя подивіться? В обласній люди ходять жовті, смуглі, бо очистка не на тому рівні", - каже одна з учасників.
"Мене взимку запитували: "Ти що на Канарах була?", - сміється Світлана Курінна.
О 10.00 мітингувальники розгортають велике полотно з написом "Доручення Президента України - килимок С. Тулуба". Тут зібралося близько 30 хворих. Розгортають плакати з написом "Фрезеніус - це життя". На обличчя одягають пов'язки з написами "Інвалід першої групи".
"Рік тому пацієнти, які потребують гемодіалізу та знаходяться на останній стадії, звернулися до президента, - розповідає координатор акції та син однієї з пацієнток "Фрезеніусу" Олександр Гердз. - Власне, президент став на бік пацієнтів і персонально видав доручення голові облдержадміністрації. Але воно не виконується місцевими органами влади. А на прес-конференції Сергій Тулуб казав про фінансування лише Черкаського району, а в клініці лікуються представники всієї області, не лише Черкас. До того ж, такі розмови він веде не вперше. Сліди на килимі символізують самого Тулуба, який щодня приходить на роботу і топчеться по ньому. Дві паралельні акції проходять: одна в Черкасах, інша в Києві. Мітингом у Києві ми нагадуємо президентові, що 62 людини потребують його допомоги і не буде перебільшенням сказати, що ці люди помруть, якщо не буде вирішений цей конфлікт".
Кілька осіб ідуть на переговори в облдержадміністрацію. Решта мовчки стоїть із плакатами. Через півгодини жінки повертаються. Кажуть, що влада внесла нову пропозицію, що "Фрезеніус" повинен окремо домовлятися з кожним районом Черкаської області.

Інна Іщук, Анастасія Нікуліна gazeta.ua
09.04.2013 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter