Тролейбусники про Одарича:Спочатку він обіцяв 40 тролейбусів, торік – 15, тепер 50. А не купив жодного!

Тролейбусники про Одарича:Спочатку він обіцяв 40 тролейбусів, торік – 15, тепер 50. А не купив жодного! Профспілковий комітет КП "Черкасиелектротранс" має намір звернутися до Черкаського міськвиконкому, а також до депутатів міської ради з проханням з'ясувати необхідну кількість потрібних для громади обласного центру тролейбусів.

Відповідне звернення було прийнято на зборах колективу підприємства у п'ятницю 5 квітня. Як інформують у прес-службі черкаського «Фронту Змін», збори відвідала, зокрема, депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова. Вона наголосила на своїй підтримці працівників.

Тролейбусники занепокоєні. 27 березня профспілковий комітет отримав лист за підписом в.о. директора підприємства Петра Кучера, в якому йдеться про майбутнє "скорочення штату працівників по службам і відділам із причин зменшення випуску тролейбусів на лінію". І хоча Петро Кучер запевняє, що замість скорочених посад введуть інші (наприклад, замість скорочених посад кондукторів громадського транспорту він обіцяє ввести посади контролера-касира), люди бояться на свої робочі місця. І небезпідставно. Адже, скажімо, замість згаданих 102 скорочених кондукторів передбачено всього 75 посад касирів. "Якщо ми сьогодні не припинимо це скорочення, то завтра позвільняють водіїв, потім – слюсарів", – впевнена голова профспілкового комітету Лідія Бут.

Колектив КП "Черкасиелектротрансу" нараховує 370 осіб. Підприємство виживає як може. А кількість тролейбусів невпинно зменшується. "Два роки тому в нас на лінії виходило 80 тролейбусів. Ми приносили виручки майже 1 млн. грн. А зараз на маршрути виходить 40 тролейбусів і виручки в кращому разі 500 тисяч. Гвинтики-гаєчки водії змушені на базарі купувати за власні гроші, бо на підприємстві геть нічого немає, – обурювалася на зборах жінка-водій. – Та обіцяних тролейбусів від мера у парку скоро не буде куди ставити. Спочатку він обіцяв 40 тролейбусів, торік – 15, тепер 50. А не купив жодного!".

Відтак працівники тролейбусного парку вимагають від міської влади розібратися, чи потрібні вони громаді. Бо, на думку більшості тролейбусників, підприємство вперто і невпинно доводять до банкутства. Нераціонально складені графіки руху тролейбусів, які диктуються з мерії (скажімо, з 11 до 15 години на маршрут №7 тролейбуси не виходять, зате потім змушені буквально "літати" з інтервалом 4-5 хвилин), постійні заборгованості із зарплати, нелегкі умови праці, пресинг і залякування керівництва і ось уже майбутні скорочення змушують працівників КП "Черкасиелектротранс" серйозно сумніватися у щирості слів мера Сергія Одарича про те, що майбутнє черкаського громадського транспорту – за електричним.
08.04.2013 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter