У Черкасах відкриється школа для клоунів, які працюватимуть в дитячих лікарнях

У кінці травня представники громадської організації «Лікарняні клоуни в Україні» запрошують усіх охочих до школи, щоб безкоштовно навчитися основам лікарняної клоунади – роботі з тілом, ритмом, виразністю, освоїти навички знаходження спільної мови з партнером та імпровізації, основі сміхотерапії та клоунотерапії. До школи запрошують не лише акторів, аніматорів, режисерів та психологів – навчатися може будь-хто. Головне – любити дітей та мати бажання їм допомагати.

У Америці та Європі ніхто не здивується, побачивши у лікарняному коридорі людину в яскравому костюмі, з гримом, великою кількістю кульок та дружньою посмішкою. Вже не перший рік діють різноманітні програми, об’єднані однією метою – покращити емоційний стан хворих дітей та сприяти їхньому швидшому одужанню. У такий спосіб малечі, яка перебуває у лікарнях, дитбудинках, спеціалізованих закладах допомагають боротися з негативними наслідками важкої і тривалої хвороби, болем, страхом, стресом та іншими негативними емоціями. Головна ідея програми – залучити якомога більше волонтерів, навчити їх працювати з дітьми, знаходити індивідуальний підхід до кожного і, звичайно ж, різноманітним жартам та фокусам.
У Черкасах відкриється школа для клоунів, які працюватимуть в дитячих лікарнях

Кожний клоун має власний образ, ім’я та характер. Спілкуються з дітьми вони як індивідуально (у формі бесіди, ігор, конкурсів, казок та фокусів), так і з невеликими групами в ігрових куточках лікарняного відділення. Допомагають веселі лікарі і полегшити неприємні процедури, наприклад, відволікають увагу дитини під час уколів чи встановлення крапельниці. У ході виступу вони переважно імпровізують, надаючи дитині змогу взяти участь у грі (враховуючи її фізичні можливості).

Програма «Лікарняні клоуни в Україні» є відносно молодою, проте перспективною. У планах її організаторів – пошуки нових облич, розвиток вже існуючих шкіл й поява таких закладів у інших містах та регіонах України. Планують і обмін досвідом з лікарняними клоунами з Франції, Швейцарії, Італії.

Олександра Баніна
08.04.2013 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter