Черкаська опозиція вимагала у Висоцького розслідувати, хто ж зламав "голдфінгер" Сінгаєвському?

Як повідомляє Про Головне, 3 квітня у Черкасах під стінами Соснівського райвідділу міліції опозиція влаштувала пікет із гаслом «Сьогодні міліція б’є нас, завтра вбиватиме наших дітей!». Протест людей викликаний системним перешкоджанням з боку міліції опозиціонерам та завданням шкоди їхньому здоров’ю.
Черкаська опозиція вимагала у Висоцького розслідувати, хто ж зламав "голдфінгер" Сінгаєвському?

Так, 22 березня міліція, «Беркут» та сумнівні молодики не допускали народних депутатів Костянтина Бондарєва та Сергія Пашинського, обласних депутатів і лідерів політичних сил до участі у сесії обласної ради. Тоді за вказівкою губернатора чотири кордони міліції відтісняли депутатів та журналістів від сесійної зали. Олександру Сінгаєвському («Батьківщина») тоді виламали пальця, і вчора він упізнав у своєму кривдникові полковника міліції Івана Корсуна. Так само під час мирних акцій від правоохоронців отримували тяжкі травми Ігор Сичов, Микола Булатецький та інші черкащани. Нардеп Костянтин Бондарєв свідчив про те, що міліція 22 березня погрожувала йому фізичною розправою.
Багато постраждалих від правоохоронних органів є також серед тих, хто не має ніякого відношення до опозиції та на мітинги не ходить.
Поки Сінгаєвський та Бондарєв були на допиті у слідчого, лідери опозиційних партій Анатолій Бондаренко, Леонід Даценко, Микола Булатецький, Юрій Ботнар, Наталія Старікова, Андрій Кондратенко та громадськість спілкувалася з начальником Соснівського РВ УМВС Русланом Івановичем Висоцьким.
Правоохоронцю не сподобався плакат «Сьогодні міліція б’є нас, завтра вбиватиме наших дітей! Він вимагав його прибрати, мотивуючи, що його працівники чесні та нікого не ображали.
«Ви ж самі зверталися до мене, коли вас обікрали», — апелював Руслан Висоцький до Миколи Булатецького. «А ви хіба знайшли тих, хто обікрав?», — спитав Микола Іванович, чим насмішив присутніх.
Лідери опозиції пропонували жартома очільнику Соснівського райвідділку угоду, що той «посадить» Тулуба та Дернового (губернатора та начальника міліції області), його натомість призначать очільником обласної міліції, бо чоловік, він, «зовні наче нічого», жартували опозиціонери. Висоцький відповів так само жартома, що це підкуп владою, тому він навряд чи погодиться.
Згодом мітингувальники побачили зовсім поряд кількох спортивних молодиків. Дехто упізнав у них тих, хто перешкоджав депутатам та журналістам потрапити на сесію облради, та й на інших акціях деякі з тих хлопців часто «світяться» на боці захисників інтересів губернатора. Хлопців журналісти та активісти називають «Тулубюгендом» за схожістю з організацією «Гітлерюгенд». Молодики стояли поруч з відділком міліції, поглядали у бік мітингувальників, нікуди не поспішали.
Опозиціонери зацікавилися, чого хлопці чекають. Ті відповіли, що вони тут у своїх справах. Впізнавши у декому з них «тулубюгендівців», Булатецький, Бондаренко та Даценко покликали начальника міліції, щоб він пояснив, що роблять ці молодики поблизу райвідділу, чи не викликали їх туди для провокацій? Руслан Іванович не на жарт розгнівався. Керівника обурило, що опозиціонери підозрюють нібито звичайних перехожих та надумують приводи для суперечок. Натомість лідери опозиції кажуть, що зовсім не випадково завжди там, де збираються протестувальники, поряд юрбляться одні й ті ж обличчя молодиків, часом, по кілька десятків. Врешті, хлопці сказали, що йдуть на футбол. Але ж вони довгий час просто «ошиваються біля райвідділку і нікуди не поспішають», — цікавляться мітингувальники. Спалахнули суперечки з міліційним начальством.
Згодом один з молодиків, якого ми на фотографіях упізнали також, розповів чи то всерйоз, чи ні, що хлопцям же теж треба якось заробляти гроші.
Зрештою суперечка згасла, молодики собі пішли начебто на футбол, але за 30-40 метрів спинилися і знову прочекали з півгодини.
Вволю наспілкувавшись про наболіле і з міліцією, й один з одним, мітингувальники почали розходитися, а Сінгаєвсього та Бондарєва допитували до пізнього вечора.
04.04.2013 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter