Муніципальна інспекція: чому прокуратура "кришує" біл-бордового боржника Кудактіна?

Муніципальна інспекція: чому прокуратура "кришує" біл-бордового боржника Кудактіна? Прес-служба Черкаського МВК розповіла про дивну історію, як Черкаська прокуратура допомагає боржнику в протистоянні з муніципальною інспекцією Черкас.

У лютому 2013 року міська влада звернулася до нового обласного прокурора. У своєму зверненні мерія просила одного: відмінити припис прокурора ще 2009 року, за яким міська влада не має права демонтувати незаконні об’єкти (у тому числі і біг-борди), не маючи на те рішення суду.

Однак прокуратура надала відповідь: «припинити незаконну бездіяльність посадових осіб департаменту муніципальної інспекції», «вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб департаменту муніципальної інспекції».

Як розповіла директор департаменту муніципальної інспекції Ольга Швець, ситуація з незаконними біг-бордами у місті тягнеться ще з 2009 року. Саме тоді міськвиконком ухвалив рішення, за яким рекламні конструкції, котрі не мають відповідних дозволів, а також мають заборгованість по сплаті за місце розташування, демонтуються.

— Одним з найбільших боржників до міського бюджету є ТОВ «СВК-Медіа-груп». Товариство заборгувало міському бюджету майже 1,5 мільйона гривень. Для того, щоб було зрозуміло – це двомісячне утримання (оплата комунальних послуг, заробітна плата) одного садочка у Черкасах. Щоб уникнути відповідальності та боргових зобов’язань, у 2012 році ТОВ «СВК-Медіа груп» передало 109 біг-бордів у власність ПП «Вересень+». Директором цих двох підприємств є одна і та сама особа – Сергій Кудактін, - говорить Ольга Швець.

Муніципальна інспекція вже не перший рік бореться з незаконно встановленими рекламними конструкціями. Лише за 3 місяці поточного року за її приписами демонтовано близько 40 рекламних носіїв. Проте на сьогодні на території Черкас несанкціоновано, без дозволів, експлуатується 204 рекламоносія, з яких 121 належать ПП «Вересень+». Міська влада неодноразово зверталася до прокуратури міста, податкових органів з проханням притягнути посадових осіб цього підприємства до кримінальної відповідальності та допомогти виконати рішення судів про стягнення боргів. Однак усі ці звернення фактично були проігноровані.

— Сергій Кудактін є монополістом по білг-бордах у місті і, на жаль, він є депутатом Черкаської міської ради. Зараз ми в судових процесах. Але я впевнена, що все закінчиться на користь справедливості, і його рекламоносії також будуть демонтовані. Дивує позиція прокуратури. Замість того, щоб допомогти нам прибрати незаконні об’єкти з території міста, стягнути з боржника величезний борг, прокуратура своїм приписом зобов’язує міську владу припинити будь-які дії з демонтажу, а у випадку з ПП «Вересень+» - вимагає лише оштрафувати фірму, а посадових осіб департаменту муніципальної інспекції – притягнути до відповідальності, — говорить Ольга Швець. На її переконання, у цій дивній справі має перемогти не тільки закон і справедливість, а врешті-решт і здоровий глузд.
02.04.2013 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter