Реформатори з ОДА зійшлися на тому, що "місцеве самоврядування в Україні потребує радикальних змін та оновлення"

Реформатори з ОДА зійшлися на тому, що "місцеве самоврядування в Україні потребує радикальних змін та оновлення" Як інформують у Черкаській облраді, 27 березня в сесійній залі Будинку рад відбулось засідання колегії облдержадміністрації, яке провів її голова Сергій Тулуб. Переважну частину засідання йшлося про здійснення в області державної політики щодо місцевого самоврядування та соціально-економічного розвитку територій.
– Кожному з присутніх зрозуміло – місцеве самоврядування потребує радикальних змін і суттєвого оновлення. Адже його діяльність, у більшості територіальних громад, не забезпечує створення та підтримки сприятливого життєвого середовища для кожної людини. У багатьох населених пунктах області жителям надаються низькі за якістю адміністративні та соціальні послуги. Причина цьому – недостатнє фінансування. А це, у свою чергу, не дає можливості забезпечити виконання наданих законом повноважень, – сказав Сергій Тулуб.
У ході розгляду цього питання виступив також перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко, який наголосив, що сьогодні реформа місцевого самоврядування на принципах децентралізації влади є головною умовою успішного розвитку самоврядних територій.
«Ні для кого не секрет, що сьогодні для розв’язання ряду життєво важливих проблем окремої територіальної громади потрібно просити допомоги зверху, оскільки на це просто не вистачає місцевих коштів. Дана ситуація склалася в зв’язку з тим, що матеріальні та фінансові ресурси сконцентровані на центральному рівні управління», – сказав Володимир Петрович.
28.03.2013 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter