Риночна війна: торгівці з Пастерівської звинуватили у своїх проблемах клан Казарянів

Риночна війна: торгівці з Пастерівської звинуватили у своїх проблемах клан КазарянівПредставники підприємців, які здійснюють торгівлю на ринку, розташованому в Черкасах на вулиці Пастерівській, на вчорашній прес-конференції в Черкаському прес-клубі оприлюднили звернення, текст якого нижче.

Звернення підприємців, що здійснюють торгівлю по вул. Пастерівській у м. Черкаси

За останній рік сотні підприємців, що торгують по вул. Пастерівській та сукупно сплачують до бюджету міста кілька сотень тисяч гривень щороку, пережили до 60 перевірок 15 служб та контролюючих органів. Деякі з них паралізували роботу ринку на кілька днів кілька тижнів поспіль.
Приводом для перевірок були скарги з боку «мешканців» міста Черкаси – до міської і обласної влади, до народних депутатів України – з довжелезними списками порушень, у яких нас звинувачували. Скарги до різних інстанцій полилися рікою із травня 2012 року – до слова, через місяць після відкриття у Черкасах ринку «Фермерський».
Контролюючі органи перерахованих у скаргах порушень, звісно, не виявили. А правоохоронці провели власне розслідування стосовно правдивості самих скарг. Висновки виявились шокуючими, хоча й закономірними.

Висновок старшого лейтенанта міліції, О\у СКР Соснівського РВ УМВС Березенка Є.А. від 21 травня 2012 року - за результатами перевірки найпершої скарги, направленої до міської влади Черкас – констатує, що «16.05.2012 року, до Соснівського РВ у м. Черкаси, надійшло повідомлення Іващенка В.В. стосовно неправомірності розміщення оптового ринку по вул. Пастерівській у м. Черкаси. Також, у даному зверненні вказано на те, що ринок побудований із порушеннями та не відповідає санітарним вимогам. У подальшому проведені перевірки по даним матеріалах, був опитаний Іващенко Віктор Володимирович, який є інженером по експлуатації ПП «Ринкові технології» (*офіційна назва ринку «Фермерський»), який у своєму поясненні вказав на те, що до цього листа не має ніякого відношення та хто його міг написати від його імені – йому невідомо».

Висновок старшого лейтенанта міліції, О\у СКР Соснівського РВ УМВС Березенка Є.А. від 27 лютого 2013 року - за результатами перевірки – констатує, що «на ім’я народного депутата України Владислава Лук’янова, від мешканців прилеглої території до торгівельного майданчика «Оптовичок», що по вул. Пастерівська в м. Черкаси, надійшло звернення, у якому йшлось про неправомірність функціонування вказаного торгівельного майданчика…. Однією із громадянок, яка підписалась у зверненні, була гр. Піскова Є.Ю. Під час спілкування із останньою, у своєму поясненні гр. Піскова Є.Ю. пояснила, що свої підписи ніде не ставила та зі скаргами до народного депутата Лук’янова В.В. не зверталась і до звернень не має ніякого відношення. Хто б міг це зробити – їй не відомо».

Висновок старшого лейтенанта міліції, ДІМ Соснівського РВ УМВС С.І. Чорновола від 17 березня 2013 року - за результатами перевірки – констатує, що «на ім’я голови комітету з питань прав людини…. ВРУ Пацкану В.В., від мешканців прилеглої території до торгівельного майданчика «Оптовичок», що по вул. Пастерівська в м. Черкаси, надійшло звернення, у якому йшлось про неправомірність функціонування вказаного торгівельного майданчика…. Одним із громадян, який підписався у зверненні, був гр.. Медведовський Богдан Олександрович….у своєму поясненні гр. Медведовський Б.О. пояснив, що у лютому 2013 року до нього звернувся його знайомий гр. Нарек Казарян (*депутат Черкаської міської ради, чия родина заснувала та є власником ринку «Фермерський»), який мав письмову заяву, у якій, як він пояснив, звернення до влади щодо покращення умов функціонування оптового ринку, який розташований по вул. Пастерівська у м. Черкаси. Сам він особисто звернення не читав, а лише поставив свій підпис під зверненням, а тому… що там написано, він не знає».

Крім випадково перевірених правоохоронцями підписантів заяв, у них фігурує значна частина прізвищ з адресами, що вказують на значну віддаленість від торгівельного майданчика по вул. Пастерівській. У заявах за підписами цих людей містяться скарги на шум та антисанітарію біля їх будинків, що виникли через торгівлю по вул. Пастерівській – подекуди будинки, у яких мешкають підписанти заяв. Знаходяться у радикально протилежних ринку частинах міста.

Це не єдиний випадок відвертої неправди у заявах, що і самі є неправдою у чистому вигляді. Відверта брехня – і про впорядковану територію (а не смітник, як було насправді), зелені насадження та лавочки, що нібито стояли на місці, де сьогодні проходить торгівля – і постраждали через відкриття тут торгових павільйонів. І про те, що на території панує антисанітарія, немає умивальників і туалетів – у відсутності перших факторів та наявності других переконалися всі контролюючі служби. І про те, що разом з овочевою продукцією, по вул. Пастерівській реалізують наркотичні речовини. І про те, що наш ринок тисне на міські комунікації та загрожує затопити пів-району… І про те, що нашу діяльність «кришує» ціла «команда» міського голови Одарича С. О. разом з його заступниками та депутатами Черкаської міської ради – та інші, й інші нісенітниці..

Численні перевірки, через які страждає наша діяльність, почалася із відкриттям у Черкасах ринку «Фермерського», яким володіє родина вказаного у висновку правоохоронців депутата міської ради Нарека Казаряна.
І сьогодні півтисячі черкащан (підприємців та їх найманих працівників) збираються залишити без роботи в угоду інтересам цієї «сім*ї». В угоду інтересам клану, сотні людей – підприємців та їх найманих працівників - залишать без роботи. Міський бюджет розвитку недоотримає до 300 тисяч гривень. Оскільки підприємцям доведеться просто припинити свою діяльність. Інші ринки – у тому числі і ринок «Фермерський» - не в змозі створити рівноцінні умови. Йдеться про затребуваність послуг торгівлі саме у цьому місці (торгівля саме у цьому місці потрібна черкащанам – і незрозуміло, навіщо знищувати прибутковий для бюджету і затребуваний споживачами ринок). Йдеться і про те, що від початку відкриття ринку «Фермерський» підприємці із вул. Пастерівської спробували із ним співпрацювати – проте, умови, які запропонувало керівництво ринку, нас не влаштували.

Ми просимо розібратися у цій ситуації керівництво міста та області, яке свідомо – нарівні із депутатами ВРУ - вводять у оману. Оскільки ми не віримо, що вищезгаданий клан Казарянів, як подейкують (але чутки ми розповсюджувати не будемо) заплатив «круглі» суми керівництву як міста, так і області – з метою розвитку власного ринку за рахунок знищення наших торгових місць – і нашої можливості виживати.
Ми очікували, що перевірки ринку, не виявивши перерахованих у скаргах абсурдних звинувачень, згодом залишать нас у спокої. Проте у лютому цього року надійшла нова скарга (на ім’я народного депутата України Пацкана В.В.) – і перевірки почались знову - тими ж службами, що з’являються цілими делегаціями і просто «живуть» на ринку днями, паралізуючи його роботу.
Наш терпець уривається – і ми гарантуємо, що у випадку збереження і надалі такої ненормальної ситуації ми вийдемо зі своїм товаром торгувати просто на Соборну площу - під вікна влади, яка утискає нас в угоду інтересам клану.
28.03.2013 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter