У селі на Тальнівщині не схотіли перейменування вулиці на честь земляка - генерала-полковника армії УНР Загродського. Спорудять пам`ятник - йому і братові-мовознавцю

У селі на Тальнівщині не схотіли перейменування вулиці на честь земляка - генерала-полковника армії УНР Загродського. Спорудять пам`ятник - йому і братові-мовознавцюУ селі Зеленьків Тальнівському районі відмовилися присвоїти одній з вулиць ім’ям односельця – генерал-полковника армії УНР Олександра Загродського. Про це інформують у благодійній ініціативі «Героїка».
У 2012 році «Героїка» звернулася до Зеленьківської сільської ради з пропозицією перейменувати одну з вулиць села на честь командира 2-ї Волинської дивізії Армії Української Народної Республіки О. Загродського. Того ж 2012-го року сільська рада повідомила, що дане питання буде розглянуте на конференції мешканців села через рік – себто у 2013 році.
Конференція відбулась 20 березня 2013 року. Представників «Героїки» запросили бути присутніми під час розгляду внесеного ними ж клопотання. Час призначили відповідний, щоб гостям з Києва було «зручно дістатися» до черкаського села – на 9:00 ранку. Позаяк приїхати з Києва до Зеленьківа на призначену годину просто неможливо – «Героїка» звернулась до тальнівського історика (дослідника Армії УНР) Олега Шатайла, який погодився представляти інтереси благодійної ініціативи на Конференції села.
Сільська голова пані Валентина Деркач почала відмовляти селян від пропозиції «Героїки». Зеленьківцям почали розповідати, що перейменування тягне за собою страшні видатки та заміну паспортів в короткі строки. Селяни одразу ж відхили пропозицію.
Але сільська рада запропонувала «компроміс». Замість перейменування вулиці побудуємо в селі пам’ятник. Однак не самому лише генерал-полковнику, але і його братові – знаному мовознавцеві, щоб не було «надто націоналістично». Тож, за рішенням Конференції села, ухвалено, що в Зеленькові побудують пам’ятник Олександру та Андрієві Загродським. За які кошти – цього сільська рада не уточнює.
на фото Олександр Загродський
22.03.2013 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
10:04 01.08.2013 s1r0ga-74:
А каков боевой путь (бравого) командира, против кого воевал?