Черкаська міськрада скасувала рішення виконкому про обмеження мирних зібрань у Черкасах

Черкаська міськрада скасувала рішення виконкому про обмеження мирних зібрань у Черкасах Міська рада скасувала рішення виконкому щодо визначених місць для проведення масових зібрань. «За» проголосували 36 депутатів. Про це повідомляють у прес-службі Черкаського МВК.

– Я, на жаль, не був у Черкасах, коли виконавчий комітет приймав це рішення про визначення місць для заходів, – зазначив міський голова Черкас Сергій Одарич. – Вважаю його неконституційним.

Крім того, міський голова зазначив, що серед громадськості залишається дискусійним питання терміну, за який представники різних партій, організацій мають повідомити муніципалітет перед проведенням різного роду акцій, мітингів чи зібрань.

– Конституція України чітко визначає термін, за який слід повідомляти про проведення мітингів. Термін –«завчасно», – зазначає мер міста. – Адже інколи можуть виникнути проблеми у розведенні в часі і місці різні організації, котрі в один день збираються проводити заходи. На це інколи потрібні дні. А інформація про майбутні зібрання міститься лише в міськвиконкомі. Крім того, Конституція передбачає можливість обмеження проведення акцій чи мітингів, які можуть загрожувати громадському порядку чи національній безпеці. Отаточн крапку ставить суд. Він може розглядати ці питання і винести рішення мінімум за добу до проведення. А звернення до розгляду він має отримати за дві доби. Я переконаний, що у міських умовах достатньо всього трьох днів. Це нормальна регламентація і ніякі права не обмежуються.
21.03.2013 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter