Над "Ноєвим ковчегом" у черкаській колонії підняли купол

15 березня у Черкаській виправній колонії (№62) на храмі, що збудовано у формі біблійного ковчегу, який знаходиться на території промислової зони колонії, підняли купол. Як інформують у прес-службі управління ДПтС України в Черкаській області, вага куполу – 4,5 тонн.
Храм був спроектований митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм. Будівництво тривало під керівництвом протоієрея Олега Капітонова. Будували та продовжують внутрішнє оздоблення храму засуджені-парафіяни на кошти меценатів та простих людей, котрим небайдужа доля засуджених.
Вранці, перед запланованим підняттям куполу, велике занепокоєння викликали погодні умови – дощ та сильні пориви вітру ставили під сумнів можливість здійснення задуму. Ближче до опівдня дощ ущух, проте вітер залишався все таким же сильним та поривчастим. Після тривалих приготувань на куполі зафіксували кріплення підйомного крану.І в цей момент всі присутні відзначили, що вітер став значно слабшим. Більше того, як тільки купол почали підіймати, небо теж почало вияснятись.
– Господь благословляє! – з радісною посмішкою звернувся до людей отець Олег.
Пізніше кранівник розповів, що датчик, котрий показував швидкість вітру близько 15 метрів за секунду, змінив цифру на 3,5-4 метри за секунду. Каже, що до цього в Черкаській області йому доводилось встановлювати близько двох десятків куполів і такий випадок, що вітер затихає при підйомі купола, з ним одного разу вже траплявся.
Окрім керівництва та співробітників установи та обласного управління, цього дня до храму зібрались засуджені, котрі будували та постійно відвідують храм. У розмові зізнаються, що подія ця для них дуже довгоочікувана. Більшість тутешніх прихожан прийшли до Бога тільки потрапивши до колонії, тому для них підняття куполу та встановлення хреста на ковчезі – велика духовна втіха.
Начальник управління Державної пенітенціарної служби у Черкаській області Анатолі Грищенко зазначив:
– Коли я почав працювати начальником обласного управління, цей храм вже будували. Одночасно з будівництвом тут відбувались таїнства Причастя, Хрещення, Сповіді. Впевнений, що віра в Бога – це одна з складових справжнього виправлення, зцілення душі засудженого. Тому, зі свого боку, ми всіляко сприяємо та надаємо допомогу у будівництві. Впевнений, що засудженим цей храм стане справжнім Ноєвим ковчегом.
Над "Ноєвим ковчегом" у черкаській колонії підняли купол

Над "Ноєвим ковчегом" у черкаській колонії підняли купол
18.03.2013 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter