На «Калиновій Масляній» на площі 700-річчя Черкас проводжали зиму і смакували млинцями

Народні гуляння відбувалися цієї суботи на площі 700-річчя. Під веселі співи самодіяльних хорових колективів черкащан пригощали млинцями, варениками та пирогами. Святкували Масляну і проводжали зиму. З ініціативою наблизити свято до людей і відродити давні традиції виступили комітети самоорганізації населення. За підтримкою звернулися до громадської організації «Рідне місто Черкаси», яку очолює депутат міської ради Сергій Отрешко. Не залишилися осторонь й інші місцеві депутати.
Охочих «вийти в люди» та взяти участь у гуляннях, незважаючи на погоду, не бракувало. Хтось стояв у чергу за смачними млинцями, якими пригощали господині кожного мікрорайону, хтось слухав пісні хорових колективів, а дітлахи щільним колом обступили місце, де спалювали Марену – опудало зими.
– Частуємо млинцями з варенням, варениками з картоплею, пиріг у нас є, – кличе до столу голова мікрорайону «Південний» Ірина Нагнибіда.
Поруч жіночки запрошують на млинці із сиром і вишнями.
– Ще вчора готувати почали, а сьогодні закінчили. Втомлені прийшли, – каже Віра Пшебішевська, секретар КСН «Кривалівський». Пишається, що її мікрорайон долучився до такого свята.
Задоволені гуляннями і місцеві мешканці. Кажуть: давно хотіли, аби на площі 700-річчя активно відзначали всі свята.
– Пам’ятаю ще в дитинстві, коли бабуся була жива і я приїздив у село взимку, то там постійно такі свята були, люди збиралися, гуляли. Ми також хочемо відродити народні традиції і зробити їх ближчими до людей. Щоб саме тут, на площі 700-річчя відбувалося активніше життя, – розповідає голова мікрорайону «Калиновий» Сергій Хомутов.
Жителька мікрорайону Євдокія Хрущ з приємністю відзначає, що цього року на площі була ялинка. Хоче, щоб такі свята стали традиційними.
Пенсіонерка Віра Безсольна чужих млинців не визнає, а от свої, каже, готувала цілий тиждень.
– Онукам розповідаю про це свято, про традиції. Треба відзначати, і постувати треба, ми ж християни, – каже жінка.
А от депутати млинцями й варениками пригощалися із задоволенням. Ще й переможців визначали. Як підсумував Сергій Отрешко, журі нагородило комітет «Південний» за найсмачніші вареники з картоплею, комітет «Припортовий» за вареники з вишнями, «Дніпровський» – за вареники з капустою, «Кривалівський» – за налисники. А от за млинці на сметані перемогу здобув комітет «Калиновий», як і за оформлення столу.
Нагороджували на святі Масляної і учнів 15-ї та 22-ї шкіл, які робили новорічні прикраси для ялинки на площі.
– З пропозицією підтримати свято звернувся голова комітету «Калиновий». Гадаю, це чудова ініціатива – зробити свято, наближене до людей. Будемо продовжувати і надалі такі традиції, аби згуртовувати черкащан. Думаю, що з кожним святом люди все більше відчуватимуть себе родиною, – переконаний голова громадської організації «Рідне місто Черкаси» Сергій Отрешко.
На «Калиновій Масляній» на площі 700-річчя Черкас проводжали зиму і смакували млинцями

На «Калиновій Масляній» на площі 700-річчя Черкас проводжали зиму і смакували млинцями
28.02.2012 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
18:39 28.02.2012 Mykola:
Отрешко належить до 8% черкащан, які разом з одаричевим племенем привласнили міський бюджет. Варто подивитись на машини навколо ЧІТІ,де відбується РИГИОНАЛЬНЕ ЗБІГОВИСЬКО - сіцілійська мафія відпочиває: ТАМ ТАКИХ ОТРЕШОК НЕМІРЯНО!
15:22 28.02.2012 SerGa:
Я також чув ,що Отрєшко не просто мільйонер, а МІЛІАРДЕР прихований!!! Оркестр він вирішив разом з паном Одаричем знищити, бо оркестр не хотів йому кожного ранку грати мелодії під вікнами ,щоб розбудити. Такий собі будільнік. А ще чув, що для того щоб знайти гроші на ремонт доріг Отрешко почав продавати черкасцям ділянки на Луні! І уявіть собі, люди купують! Жах!
О, і не варто забувати як саме Отрешко наказав своїй фракції голосувати за приєднання Черкас до Занзібару! Цікаво, що вийде з такого обєднання?!!!
Що стосується дивідентів ,то я також чув що на них він купив собі аж цілих 2 острови посеред Дніпра і вже будує там вілли для себе та родичів. З берега Дніпра в районі Митниці ці вілли досить добре видно. Прям на островах, уявляєте!!!!
І в якому ми чудовому місті живемо, друзі!!!!!!!
11:50 28.02.2012 JILLY:
У Сегрія Отрешка ставлення до черкащан як у іспанських колонізаторів до індєйців. Спочатку треба людей обібрати до нитки, стати мільйонером, а потім... пригощати іх млинцями та кашою. Коли треба ліквідувати 2 пологовий будинок - Отрешко як голова міської організації партії регионів - перший! Саме з ЙОГО ініциативи на бюджетній комісії припинено фінансування маніципального оркестру і талановиті музиканти опинились на вулиці. Саме він наказав фракції голосувати за переміщення 2 музичної школи в "Будинок народів" - тютюнову фабрику. Саме завдяки безпосередньої УЧАСТІ отрешка реалізовуються плани Одарича по знищенню нашого міста. Дивіденти, які Отрешко отримує від "ремонту доріг" та іншої опосередкованої діяльності, важливіші інтереси жителів міста. Черкащанам ВІН ЗАЛИШАЄ МЛИНЦІ ТА КАШУ.