У Черкаському МВК виставили на конкурс 12 автобусних маршрутів

У Черкаському МВК виставили на конкурс 12 автобусних маршрутівУ Черкаському МВК оголосили конкурс на 12 автобусних маршрутів, термін дії яких завершився. Очікується, що конкурс проведуть через місяць після опублікування рішення у ЗМІ – публікація запланована на кінець березня. Оголошуючи конкурс, міська влада передбачила перехід транспорту на Євро-4, використання автобусів великої місткості та інше. Загалом на конкурс виставлені маршрути №№ 3, 4, 5, 10, 11, 16, 24, 27, 28, 29, 30 та 31.
Як нагадують у прес-службі МВК, торік мерія проводила конкурс на 12 автобусних маршрутів. Тоді ніхто з перевізників, які мали намір претендувати на маршрути, не виконав умов: не придбав великогабаритного низькопольного транспорту, не забезпечив перехід транспорту на Євро-4. Тому мерія уклала з цими перевізниками угоди на перевезення терміном на один рік.
Цього року конкурс проводять на інші 12 маршрутів.
За словами начальника управління вуличної інфраструктури і транспорту міськвиконкому Андрія Наумчука, перехід на транспорт Євро-4 – це крок до покращення екологічної ситуації у місті. Нині, за результатами досліджень, викиди від автотранспорту перевищують викиди від промислових підприємств міста. Перехід на автобуси Євро-4 дозволить зменшити викиди СО2. Зараз усі перевізники використовують транспорт з рівнем викидів Євро-1, Євро-2. Від таких автобусів країни Європи відмовилися ще 15 років тому.
— Більше того, в умовах конкурсу ми передбачаємо, що на маршрутах мають працювати автобуси великої місткості, загальною кількістю місць не менше 90 з низькою підлогою. Це дозволить зробити транспорт комфортним для людей з особливими потребами, матерів з колясками, — говорить Андрій Наумчук.
Окрім того, умовами конкурсу передбачено, що перевізники, які виграють конкурс, протягом місяця мають обладнати автобуси GPS-моніторингом з виведенням інформації на монітор в управлінні вуличної інфраструктури і транспорту. Більше того, перевізник має протягом шести місяців з дати проведення конкурсу організувати систему електронного безготівкового розрахунку за проїзд.
За словами Андрія Наумчука, ті перевізники, як не мають відповідного транспорту (з рівнем викидів Євро-4, великогабаритних та автобусів з низьким полом) мають право брати участь у конкурсі, але вони мають подати інвестиційний проект - зобов’язання щодо оновлення парку.
12.03.2013 15:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter