У Черкаському МВК не збираються повертати гроші за тарифи черкащанам, бо "законність тарифів визнав Вищий Адмінсуд"

У Черкаському МВК не збираються повертати гроші за тарифи черкащанам, бо "законність тарифів визнав Вищий Адмінсуд"Як ми інформували 22 лютого, прокуратура на підставі рішення Вищого Адміністративного суду вимагає від Одарича й черкаських СУБів повернути кожному черкащанину зайво сплачені гроші за послуги ЖКГ за понад три роки. Проте в Черкаському МВК не погоджуються з вимогою прокуратури...
Як інформують у Черкаському МВК, Вищий адміністративний суд скасував рішення виконавчого комітету щодо тарифів, яке діяло всього чотири місяці і нині не має юридичної сили. У мерії зазначають, що за цей час були ухвалені інші рішення, які стосувалися рівня квартплати. Одним із таких рішень тарифи навіть зменшувались на 7% і приводились у відповідність до економічних розрахунків. Таким чином, на переконання юристів міськвиконкому, на момент розгляду справи у судах діяло зовсім інше рішення. Фактично суди скасували рішення виконкому, яке вже не діє 5 років!

Скасовано одне рішення, а діє інше

Керуючий справами міськвиконкому Микола Кудрявцев радить місцевим громадським діячам і політикам не вводити громаду в оману, маніпулюючи рішенням Вищого адміністративного суду. Він пропонує, перш ніж коментувати, вивчити історію питання.
— 25 листопада 2008 року виконавчий комітет ухвалює рішення № 1747, за яким встановлюються тарифи на квартплату. Саме це рішення згодом у 2009 році прокуратура міста почала визнавати недійсним у судах. Однак у березні 2009 року виконком затверджує нове рішення під номером 239, за яким квартплата у середньому зменшується на 7%. З того часу – з 2009 року і по сьогоднішній день – тарифи змінювалися ще один раз: у 2011 році. Тоді з квартплати була виключена послуга з вивезення сміття. Суд скасував рішення № 1747, яке діяло всього чотири місяці, однак інше рішення № 239 – не скасовував, — розповів Микола Кудрявцев.
Окрім того, основна причина скасування рішення – це те, що виконавчий комітет не погодив його із профспілками, а не економічна необґрунтованість тарифів.

Законність нинішніх тарифів визнав Вищий адміністративний суд

За словами заступника начальника управління-начальника відділу судового супроводу юридичного управління Юлії Поліщук, рішення виконавчого комітету, на якому базуються нинішні тарифи на квартплату, суди не скасовували. Більше того, у квітні 2011 року виконавчий комітет ухвалив ще одне тарифне рішення, яким виключив зі складу тарифу послугу з вивезення сміття.
— В ухвалі Вищого адміністративного суду зазначено, що «колегія суддів погоджується з обґрунтованими висновками судів попередніх інстанцій про те, що рішення 1747 є незаконним та підлягає скасуванню, а внесення змін до оскаржуваного рішення про зменшення розміру тарифів, не підтверджує обґрунтованість підвищення тарифів відповідачем, а лише приводить їх у відповідність до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» - говорить Юлія Поліщук.
Таким чином суд визнає незаконність рішення 2008 року, однак інше рішення – вже 2009 року, на підставі якого формувалися нинішні тарифи – не скасовується і не є предметом судового спору.
Більше того, в ухвалі Вищого адміністративного суду жодним словом не обумовлено про проведення перерахунків за два роки. Та й механізму такого перерахунку чи повернення коштів не передбачено.
Тож Вищий адміністративний суд підтвердив, що виконком своїм рішенням № 239 привів тарифи у відповідність до економічних розрахунків та вимог законодавства. А відтак немає жодних підстав говорити про перерахунок тарифів.
04.03.2013 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter