Черкаси: «Острів зайвих людей» або три «Чому?» до міського прокурора

У переважної більшості в свідомості українців вже давно склалося стійке переконання в тому, що влада живе сама по собі, а люди – це якась ефемерна маса, якою заповнена територія під назвою Україна. Цілком справедливо цю територію можна назвати «Островом зайвих людей».
Але ж і на «острові» повинні виконуватися якісь правила. Навіть Робінзон Крузо, проживаючи на своєму острові із папугою та П'ятницею, встановлював закони та їх виконував.
Та в нашому випадку про таке можна тільки мріяти.

Якщо відкрити Закон України «Про прокуратуру», то відразу в Статті 1 «Прокурорський нагляд за додержанням законів в Україні» можна прочитати, чим повинна займатися ця поважна інстанція:
«Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, … підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами».
А тепер давайте подивимось, як відбувається «прокурорський нагляд за додержанням Законів України» на території острова «зайвих людей» під назвою «Черкаси».
Черкаси: «Острів зайвих людей» або три «Чому?» до міського прокурора

Факт 1: Де вкрадені гроші за «комуналку»?
25 березня 2009 року тодішній прокурор м. Черкаси В.Сук виніс прокурорський протест на рішення міськвиконкому за №1747 від 25.11.2008 «Про встановлення вартості житлово-комунальних послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», який було відхилено сесією Черкаської міськради. Тоді прокурор звернувся до суду.
Вердикт Черкаського адміністративного суду 15 червня 2009 року – визнати незаконним і скасувати рішення міськвиконкому про підвищення тарифів на комунальні послуги. Це підтвердили всі судові інстанції аж до Вищого Адміністративного суду України.
На підставі судових рішень прокуратурою м. Черкаси ще в березні 2011 року керівникам комунальних підприємств – службам утримання будинків внесено приписи, якими останніх зобов’язано вжити заходів щодо перерахунку зайво отриманих коштів за спожиті комунальні послуги споживачами цих послуг та повернення їх платникам, а також зобов’язано плату за комунальні послуги справляти у відповідності до рішення Черкаської міської ради №1473 від 16 жовтня 2007 року «Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій».
Відповідальність за виконання даного припису була покладена на міського голову Черкас Сергія Одарича.
І що далі? Чи зроблені перерахунки? Чи отримали люди зайво сплачені гроші?
Звісно – ні!

Факт 2: Доплата до пенсії дітям війни
Станом на 1 січня 2013 року на обліку в управлінні Пенсійного фонду в м.Черкасах перебуває 24 180 осіб, які отримують надбавку до пенсії (звісно ж не 30% від мінімальної пенсії, а значно меншу).
Як повідомляють у вищезгаданому УПФ, «…Протягом 2011-2012 років не виплачено коштів по 5 069 постановам судів, що вступили в законну силу на суму 2 932 506,28 грн.»
Коментарі, як то кажуть, зайві…

Факт 3: Безплатний проїзд міським транспортом
Адміністративний позов про забезпечення безплатного проїзду дітям війни в міському пасажирському транспорті:
«Я, …мешканець м. Черкаси, відношусь до категорії дітей війни, звернувся до Черкаського міськвиконкому з приводу невиконання місцевою владою Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а саме статті 5. Пільги дітям війни:
…безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, … за місцем проживання.
На моє звернення отримана відмова щодо виконання вищезазначеного Законів України місцевою владою…».
Рішення Соснівського районного в м.Черкаси та Черкаського обласного Апеляційного судів – виконавчому комітету Черкаської міської ради забезпечити виконання ст.5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у повному обсязі.
Відділ примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Черкаській обл. відкриває виконавче впровадження по рішенню Соснівського райсуду. Реагування з боку міськвиконкому – ніякого.
За невиконання рішення суду державний виконавець, відповідно до Закону, накладає на Черкаський МВК штраф у сумі 680, а потім повторно у 1360 грн. І знову - ніякого реагування.
Відповідно до Закону державний виконавець звертається до Соснівського РВ УМВС м.Черкаси з проханням про відкриття кримінальної справи проти посадових осіб виконавчого комітету Черкаської міської ради за невиконання рішення суду.
Але міліцейський вердикт звучить так:
…«Приймаючи до уваги те, що факти, викладені у зверненні головного державного виконавця… не містять ознаків правопорушення … - перевірку за матеріалами вважати завершеною та зняти з обліку».
Виходить, що невиконання судових рішень вже не є криміналом?

Сергій Січень Народна правда
19.02.2013 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter