У 2013 році бюджет Черкас пропонує культурним "грантоїдам" 227,9 тис. грн.

У 2013 році бюджет Черкас пропонує культурним "грантоїдам" 227,9 тис. грн. У Черкасах затвердили міську програму «Виділення грантів в галузі культури». У цілому на дію програми на 2013 рік закладено 227,9 тис. грн, інформують у Черкаському МВК.
Як розповідають в управлінні культури Черкаської міської ради, за останні роки значно зросла кількість звернень від громадських некомерційних організацій, ініціативних груп, окремих осіб щодо підтримки різноманітних новаторських творчих ідей, видання книг, каталогів та допомоги в організації участі у конкурсі чи фестивалі. Відтак виникла потреба розробити спеціальну програму виділення грантів. Програма визначає перспективи розвитку застосування грантового механізму в галузі культури міста.
– Метою програми є створення умов для творчого росту громади міста, розкриття її здібностей шляхом надання грантів на створення мистецьких праць, культурного продукту, проведення різнопланових видовищних масових заходів, а також на участь окремих митців та колективів на всеукраїнських, міжнародних конкурсах, фестивалях тощо, – розповідає начальник управління культури Черкаської міської ради Валентина Шепецька.
Відсоток виділення грантів визначатиметься за рішенням Експертної ради, склад якої найближчим часом буде затверджено.
Гранти мають кілька напрямків реалізації – візуальне мистецтво; література; культурно-мистецький захід: фестиваль, конкурс, театральна постановка, майстер-клас, конференція, концерт, літературне читання, виставка, симпозіум тощо.
Грантова допомога видаватиметься на створення мистецької роботи - до 10,0 тис.грн., на поїздку для участі у фестивалях, конкурсах, культурних подіях - до 15,0 тис.грн., на видання книги, каталогу – до 40,0 тис.грн., на створення культурної події - до 30,0 тис.грн., на створення культурної події -до 50,0 тис.грн.
Є й певні обмеження у використанні грошових коштів. Не розглядатимуться проектні заявки від політичних, релігійних організацій, установ, закладів міської, обласної комунальної власності, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також від комерційних структур. Разом з тим гранти не можуть бути використані для реалізації комерційних проектів, що передбачають отримання прибутку, для надання гуманітарної та соціальної допомоги фізичним особам, для покриття адміністративних витрат громадській некомерційній організації, на здійснення діяльності, що не пов’язана із представленим проектом та на покриття незапланованих витрат, на оплату праці та виплату гонорарів, кошти на відшкодування витрат, які були здійснені до підписання договору. Також кошти не можуть бути використані для придбання технічного обладнання та іншого устаткування, за винятком обладнання, яке виключно необхідне для реалізації проекту.
05.02.2013 15:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter