"Інтриги Карася" заважають Чернецькому "освоїти" 4,5 млн. грн. на заміну труб

"Інтриги Карася" заважають Чернецькому "освоїти" 4,5 млн. грн. на заміну труб  Як повідомляють у Черкаському МВК, у міському бюджеті на заміну теплових мереж передбачають 4,5 мільйони гривень. Відповідний пункт затвердили у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку на 2013 рік. Хоча комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» просило 16 млн. грн. Проте депутати Черкаської міської ради не підтримали тепловиків – не вистачило кількох голосів. Певно, на голосування народних обранців вплинули висловлювання екс-керівника КП «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася, який стверджував, що роботи із заміни мереж передбачені в тарифах на тепло і гарячу воду.

Як запевнили в «Черкаситеплокомуненерго», відсоток коштів з тарифу на тепло, який скеровується на ремонт мереж, досить мізерний. Їх не вистачає на покриття витрат усіх необхідних капітальних ремонтів. Загалом на відновлення теплових мереж за рахунок тарифів передбачено тільки близько двох мільйонів гривень. За ці кошти можна замінити 800-1000 метрів труб.

Окрім того, за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку для підприємства було придбано попередньоізольованих труб на загальну суму понад 30 млн. грн. Це близько 26 км попередньоізолованих труб (різного діаметру) з гарантією в 50 років. Труби необхідно укладати. Ці роботи підприємство планувало виконати цього року. Тому і зверталося до міської ради виділити додаткові кошти на ці роботи.

— Міська рада виділила нам 4,5 млн. грн. для ремонту теплових мереж у Черкасах, – говорить головний інженер КП «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір. – 4,5 мільйони гривень, які передбачили на минулій сесії, це ніби повернення підприємству коштів за раніше сплачені податки на прибуток і за користування комунальним майном. Ми плануємо спрямувати це фінансування на розвиток і модернізацію об’єктів та обладнання, мереж тепло та гарячого водопостачання із використанням попередньо ізольованих труб.

Депутата Черкаської міської ради Олега Ліходькіна обурила позиція деяких депутатів. За його словами, втрати тепла через зношені труби досягає 26%. Фактично комунальники гріють землю і випускають тепло у повітря.

— Виконком разом з підприємством вийшли з ініціативою реінвестувати прибуток підприємства в капітальний ремонт теплових мереж на 16 млн. грн. Натомість фінансування зменшується в чотири рази! Шкода, що недалекоглядні, експресивні заяви впливають на позитивні рішення для громади міста, — резюмував Олексій Ліходькін.
Нагадуємо, що Павло Карась працював директором КП «Черкаситеплокомуненерго з жовтня 2011 року по жовтень 2012 року. Після цього директором КП було призначено члена Черкаського виконкому Юрія Чернецького, який, на думку багатьох місцевих оглядачів, є довіреною особою мера Черкас.
05.02.2013 13:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter