Двох уманських рятувальників, які повернули до життя дідуся та 4-річну дівчинку, нагороджено цінними подарунками

У сесійній залі обласної ради пройшла церемонія нагородження пожежних, які наприкінці минулого року під час пожежі в житловому будинку врятували двох людей, одна з яких була малолітня дівчинка, інформують у теруправлінні МНС.
Та пожежа сталася в Умані 11 грудня. За повідомленням, що надійшло від сусідів, горіла квартира у напівпідвальному приміщенні житлового будинку по вулиці Урицького.

Сусіди також повідомили і про те, що всередині помешкання вщент заповненого димом знаходяться люди. Не гаючи жодної миті, аби знайти та допомогти потерпілим рятувальники кинулися у суцільний дим.
В умовах сильного задимлення та високої температури їм вдалось знайти і винести у безпечне місце 62-річного інваліда та його 4-річну онуку.
Літнього чоловіка, що не міг самостійно пересуватися, знайшов і виніс на плечах із задимленого приміщення Петро Маковійчук.
Тим часом у квартирі було знайдено і 4-річну дівчинку, яка, надихавшись продуктів горіння, втратила свідомість. Під час евакуації у непритомної дитини зупинилося серце. Але водій ДПРЧ-14, старший сержант служби цивільного захисту Олександр Соболенко, боровся за життя дівчинки до останнього. Непрямий масаж серця та штучне дихання дозволили йому повернути дівчинку до життя ще до прибуття на місце події швидкої медичної допомоги.
За мужність, високий професіоналізм, сміливі та рішучі дії під час гасіння пожежі та рятування життя людей, обидва рятівника, командир відділення 14 державної пожежно-рятувальної частини, Маковійчук Петро Ілліч – прапорщик служби цивільного захисту, та водій 14 державної пожежно-рятувальної частини, Соболенко Олександр Анатолійович - старший сержант служби цивільного захисту були нагороджені цінним подарунком, який їм вручив Перший заступник Голови Державної інспекції техногенної безпеки України генерал-майор служби цивільного захисту Іван Кріса.
05.02.2013 11:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter