ВІДКРИТИЙ ЛИСТ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ЧЕРКАС ОДАРИЧУ ТА ДЕПУТАТАМ МІСЬКРАДИ З ПРИВОДУ "ПИТАННЯ ЛУТАКА"

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ЧЕРКАС ОДАРИЧУ ТА ДЕПУТАТАМ МІСЬКРАДИ З ПРИВОДУ "ПИТАННЯ ЛУТАКА"Відкритий лист Черкаському міському голові С.О. Одаричу, депутатам міської ради

Пане голово, на одному з брифінгів Ви піддали сумніву доцільність пропозиції депутата обласної ради В.Л. Лук’янця про присвоєння одній з вулиць обласного центру імені І.К. Лутака – колишнього керівника області, підтриману переважною більшістю депутатів обласної ради.Мотивуючи це тим, що «за часів СРСР місто розвивалось хаотично, не системно, а роботи велися в авральному режимі, «показушно». Комунікації в місті прокладались недбало: система водовідведення перетинається з системою подачі тепла і т.ін.». Вищезгаданою заявою Ви спробували нав’язати громадськості міста власну думку, що й спонукало нас до написання цього листа.
Мабуть, Ви не знаєте, що місто Черкаси розвивалися за трьома генеральними планами, перший з яких затверджено у середині 50-х років, другий у 1965 р., а третій – у 1984 р. Якщо першим з них передбачалось довести кількість жителів міста до 150 тисяч, то третім – до 400 тисяч. І.К. Лутак віддав Черкащині, а отже й Черкасам, майже 20 років своєї плідної трудової біографії – спочатку як голова облвиконкому, згодом – як перший секретар обкому партії, а отже був причетний до реалізації усіх згаданих вище генеральних планів.
У середині 70-х років методом крупнопанельного будівництва в короткі строки було зведено мікрорайон «Дніпровський», житлові масиви у районі річкового порту та по вул. Луначарського, на початку 80-х розпочато роботи у Південно-Західному районі, де вже за перші роки квартири одержали 20 тисяч черкасців. Забудова тут велась комплексно – окрім житла зводились необхідні об’єкти соціально-побутового та культурного призначення. На основі цього досвіду Держбуд УРСР у середині 80-х років прийняв рішення про створення у Черкасах показового (!) містобудівного комплексу на намитих ґрунтах площею 202 га. Так почалося спорудження «Митниці», при чому об’єктами з новим архітектурним вирішенням. Всього за період з 1980 по 1985 рр. житлові умови поліпшили близько 50 тисяч жителів обласного центру. Було знято проблему місць у дитячих дошкільних закладах, ліквідовано другу зміну у школах – вперше не тільки в Україні, а й у всьому СРСР.
Не будемо багатослівними і назвемо лише побічно ті об’єкти, які постали в Черкасах у ті часи. Десятиріччями місто розрізала навпіл залізнична колія і тільки з приходом І.К. Лутака було споруджено шляхопровід, який з’єднав Південно-Західний район з промисловим вузлом, розташованим на південно-східній околиці. Зайве казати наскільки пришвидшило це розв’язання непростих міських проблем. За ті роки, коли областю керував Іван Кіндратович, Черкаси перетворилися у потужний промисловий центр і одне з найкрасивіших міст України.
Тоді були споруджені такі потужні підприємства як об’єднання «Ротор», заводи «Строммашина», «Імпульс», приладобудівний «Аврора», бісквітна фабрика; завершилось будівництво шовкового комбінату, стала до ладу друга черга домобудівного комбінату. Значно наростили виробничі потужності заводи «Фотоприлад», телеграфної апаратури, хімічного волокна, хімічних реактивів, об’єднання «Азот». На новій технічній та технологічній основі були реконструйовані міський молокозавод, машинобудівний завод, м’ясокомбінат.
Не менш масштабних змін зазнала соціально-побітова та культурна інфраструктура міста, яке прикрасилось такими новобудовами як: обласний краєзнавчий музей, Палац культури «Дружба народів», кінотеатри «Україна» і «Салют», Будинок торгівлі, прибудова до Палацу піонерів, Будинок радіо, нові корпуси обох університетів, обласні бібліотеки для дорослих і дітей, багатоповерхове приміщення ТСОУ, нові автовокзал та аеропорт. Та й Палац спорту «Будівельник», де тренуються і змагаються «Черкаські мавпи», почав діяти тоді ж. Справжньою окрасою стали майдани Слави та 700-річчя міста.
Постали нові корпуси в обласній, Першій міській лікарнях, обласному онкологічному диспансері та обласній стоматологічній поліклініці, були споруджені Третя міська і дитяча міська лікарні, пологовий будинок.
Підкреслимо, що будівництво усіх значимих для міста об’єктів Іван Кіндратович тримав під особистим контролем аж до введення їх в експлуатацію. Дбав він, перш за все, про задоволення невідкладних людських потреб, а не про власні статки. Тоді було мало слів – багато діла, сьогодні ж – навпаки. Отож, цілком закономірним є рішення депутатів міської ради, ваших попередників, про присвоєння І.К. Лутаку звання «Почесний громадянин міста Черкаси» під №1. Під цим номером він був удостоєний такого ж звання у нашій області та в Автономній Республіці Крим, де він працював з 1961 по 1967 рр. У столиці Автономії йому встановлено пам’ятник. Визнав значимість зробленого ним і Леонід Кучма, нагородивши до 80-ти річчя орденом «За Заслуги». Це – на додаток до 9 орденів та 11 медалей радянської доби. Промовистим є і той факт, що учасники урочистих зборів з нагоди 50-ти річчя області стоячи довго і гаряче аплодували коли було назване ім’я І.К. Лутака.
Звертаємось до депутатів міської ради з проханням підтримати звернення депутатів обласної ради, прийняте на ХІХ сесії облради, щодо присвоєння одній з черкаських вулиць імені Івана Кіндратовича Лутака.Парубок О.Н. – двічі Герой Соціалістичної Праці,
депутат Верховних Рад СРСР та України кількох скликань

Буданцев М.І. – депутат Верховної Ради СРСР ХІ скликання,
«Заслужений будівельник України»,
Почесний громадянин м. Черкаси

Васильченко М.С. – Герой України, повний кавалер ордену «За Заслуги», Почесний член Академії аграрних наук України, Заслужений працівник сільського господарства України

Лук’янець В.Л. – депутат Черкаської обласної ради, Заслужений працівник сільського господарства України

Чепурний М.І. – Перший секретар Черкаського райкому партії (1965-1991 рр.), кавалер чотирьох орденів Леніна

Крот В.І. – депутат Черкаської обласної ради, Заслужений лікар України

Плужник М.А. – депутат Черкаської обласної ради, директор ТОВ «МПБ – Тепломережа»

Синенко І.В. – депутат Черкаської обласної ради, Заслужений енергетик України, радник Генерального директора ПАТ «Укргідроенерго»

Сасько Г.Т. – колишній голова міського та Придніпровського райвиконкомів м. Черкаси

Некора В.Г. – колишній голова Соснівського райвиконкому м. Черкаси

Вовченко В.П. – перший заступник голови Черкаської обласної ради
23.01.2013 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
09:53 28.01.2013 Shine:
СЭР УИНСТОН ЧЕРЧИЛЛЬ О РУССКИХ
Эти русские непредсказуемы. Они уморили своих крестьян голодом.
Они затопили плодороднейшие земли, чтобы сделать электростанции. Они загрязнили урожайные районы отходами от ядерной промышленности. У них небольшая плотность населения, но и при этом они ухитрились загадить свою страну настолько, что теперь вынуждены покупать зерно. Я думал, что умру от старости. Но когда Россия, кормившая всю Европу хлебом, стала закупать зерно, я понял, что умру от смеха. Сталин захватил аграрную страну и
превратил ее в сырьевой придаток и ядерную помойку. Только Ленин мог бы вывести русских из того болота, куда он сам их завел. Но Ленина они успешно отравили. Через пару поколений они еще деградируют и не смогут самостоятельно даже добывать полезные ископаемые. Народ будет вымирать, а диктаторы и их слуги будут жить, покупая у нас предметы роскоши и продавая соседним странам концессии; для русских лидеров это самый выгодный бизнес.
Так что если мы можем предотвратить их военную агрессию, то в интересах Великобритании, да и прочих Западно-Европейских стран, сохранять СССР как можно дольше: это выгодная сырьевая база и хороший рынок сбыта морально-устаревшей продукции. Они уничтожают у себя кибернетику и генетику - тем лучше для нас, мы будем продавать им семена и электронные устройства.
Кроме того, за символическую плату в Россию можно будет сбывать ядерные отходы. Достаточно остановить советскую экспансию, и они уничтожат себя сами без каких бы то ни было активных действий с нашей стороны...
У. Черчилль
18:40 25.01.2013 JILLY:
НАЗАВЖДИ ВЧОРАШНІ, ви - смішні.. Займайтесь онуками та правнуками і не морчте людям голову. Ваша сторінка вже перевернута і вирок їй дала історія: розвал країни, де ви були "заслужені" і "перезаслужені".
09:01 24.01.2013 Shine:
"ліквідовано другу зміну у школах – вперше не тільки в Україні, а й у всьому СРСР".
Дивно, до 2002 року у 32 школі ходили у другу зміну, до 2007 року у 5 школі була друга зміна
Про яку відміну йде мова???
Тоді були споруджені нові корпуси обох університетів
У 1991 р. завершилося будівництво восьмиповерхового навчально-лабораторного корпусу Черкаського педагогічного інституту.
При чому тут Лутак?