СПО репрезентативних українських профспілок протестують проти страхового Указу Януковича

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні висловив незгоду з Указом Януковича від 24 грудня 2012 року № 726/2012 в частині адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» і прийняв рішення щодо недоцільності зміни існуючого порядку адміністрування цього внеску.
Відкритий лист об`єднання, Адресований голові Уряду України Миколі Азарову – нижче.


Шановний Миколо Яновичу!
Інформуємо Вас, що СПО об'єднань профспілок на засіданні 8 січня цього року розглянув питання «Про позицію СПО об'єднань профспілок щодо норми Указу Президента України від 24 грудня 2012 року № 726/2012 в частині адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» і прийняв рішення щодо недоцільності зміни існуючого порядку адміністрування цього внеску.
Під час розгляду питання було зазначено, що Указом Президента України утворено Міністерство доходів і зборів України, на яке покладено функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Проте законами України «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування покладено на Пенсійний фонд України, якими передбачено, що саме цей орган веде: облік платників єдиного внеску; забезпечує збір та ведення персоніфікованого обліку страхових коштів; контролює повноту та своєчасність сплати страхових коштів; веде Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування тощо. Практика адміністрування Пенсійним фондом України єдиного страхового внеску свідчить про її ефективність - збір нарахованих страхових коштів становить 99,5 відсотка і забезпечується органічний зв'язок з персоніфікацією страхових виплат та поточної роботи із страхувальниками.
На думку членів СПО об'єднань профспілок покладення функції з адміністрування єдиного страхового внеску на новостворене Міністерство доходів і зборів України порушить впроваджену систему, ускладнить обчислення страхового стажу та розміру страхової виплата, внесе складнощі у здійснення Міністерством соціальної політики України нагляду у цій сфері, може призвести до зменшення надходжень нарахованих страхових коштів та збільшення Існуючої звітності для суб'єктів господарювання, створюватиме постійну загрозу відволікання страхових коштів на вирішення проблем державного бюджетного фінансування та макроекономічної стабілізації. У фондів соціального страхування може виникнути подібна проблема як із поверненням податку на додану вартість підприємствам.
Крім того, з метою запровадження 2-го рівня пенсійного забезпечення -накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на Пенсійний фонд України покладено адміністрування збору внесків до Накопичувального фонду та забезпечення функціонування цієї системи в цілому, що нерозривно пов'язано зі збором та персоніфікованим обліком внесків у системі пенсійного страхування.
З огляду на перелічене СПО об'єднань профспілок зазначило, що покладення функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на новостворене Міністерство доходів і зборів України не відповідає чинному законодавству, принципам соціального діалогу і загальнообов'язкового державного соціального страхування, по своїй суті є першим кроком до впровадження соціального податку замість єдиного соціального внеску та пропонує зберегти функції з адміністрування єдиного страхового внеску за Пенсійним фондом України.
Принагідно повідомляємо, що Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та прані розглянув зазначене мигання на засіданні 9 січня ц. р. і одностайним голосуванням членів Комітету від всіх фракцій прийняв рішення звернутися до Президента України з пропозицією щодо перегляду відповідної частини Указу Президента України.
14.01.2013 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter