Прокуратура: в Черкасах 14 об`єктів природно-заповідного фонду будь-якої миті можуть бути засмічені, забудовані або зруйновані

Прокуратура: в Черкасах 14 об`єктів природно-заповідного фонду будь-якої миті можуть бути засмічені, забудовані або зруйновані Прокуратурою міста Черкаси в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства України при використанні земель історико - культурного призначення та земель природно-заповітного фонду.
Охорона об’єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Згідно статистичних даних, у місті Черкаси обліковується 49,4060 га земель історико - культурного призначення.
Проведеною прокуратурою міста Черкаси перевіркою встановлено, що на даний час земельні ділянки, що віднесені до земель історико-культурного призначення, на яких розташовані кладовища по вулицях Ватутіна, Франка, Можайського, Сурікова у м. Черкаси використовуються без правовстановлюючих документів, хоча відповідними рішеннями виконавчого комітету Черкаської міської ради передані на баланс КП «Комбінат комунальних підприємств» ще у 70 - роках.
Аналогічна ситуація склалася і з меморіальним комплексом «Пагорб Слави», який рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради №193 від 18.04.1996 року закріплений за КП «Комбінат комунальних підприємств».
Разом з тим, нормами чинного законодавства визначено, що природно-заповідний фонд охороняється законодавством України як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Україна розглядає цей фонд як складову частину світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.
На території міста Черкаси обліковується 24 об’єкти природно – заповідного фонду.
Проведеною прокуратурою міста Черкаси перевіркою встановлено, що з 24 об’єктів природно - заповідного фонду межі лише 10 винесено в натуру. Залишаються не встановленими межі таких об’єктів, як «Долина троянд», «Сквер Хіміків», «Юність», «Надія», «Пам’ять», «ім. Сержанта Смірнова», «Дніпровський», «Козацький», «Подих Дніпра», «Соснівський», «Дружба».
Бездіяльність уповноважених осіб міської влади міста щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж земель природно-заповідного фонду на території м. Черкаси створює передумови для їх протиправного відчуження, засмічення відходами, забудови, іншого негативного впливу від людської діяльності та незаконної передачі у власність громадян і юридичних осіб.
Стан організації роботи по оформленню правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти історико – культурного призначення та встановлення меж об’єктів природно-заповідного фонду є незадовільним.
З метою усунення виявлених порушень вимог чинного законодавства України прокуратурою міста Черкаси на адресу міського голови міста Черкаси вжито заходи прокурорського реагування.
04.01.2013 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter