В Україні почав працювати єдиний телефон безкоштовної допомоги при арешті

В Україні почав працювати єдиний телефон безкоштовної допомоги при арештіВ Україні запроваджено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги, за яким з 1 січня 2013 року можна передати повідомлення про випадки затримання осіб та необхідність залучення захисника.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства юстиції України, лінія безоплатної правової допомоги працює за номером 0-800-213103. Дзвінок на даний номер є безкоштовним для абонентів фіксованого зв’язку України. Для абонентів мобільного зв’язку дзвінок платний і його вартість визначається тарифами відповідного оператора.
Дзвінки неможливі з таксофонів та з-за кордону. Функціонування єдиного телефонного номера передбачає переадресацію вхідного дзвінка до відповідного центру автоматично.
У разі тимчасової неможливості прийняти відповідним центром телефонний дзвінок (лінії зв’язку тимчасово недоступні), система автоматично переадресує вхідний дзвінок до найближчого сусіднього центру. Крім того, повідомлення про випадки затримання осіб можна передати на адреси електронної пошти центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року набирають чинності положення Кримінального процесуального кодексу України у частині надання безоплатної правової допомоги у кримінальному провадженні. Протягом однієї години з моменту реєстрації повідомлення про затримання особи центр з надання допомоги буде зобов’язаний призначити адвоката та видати доручення для підтвердження його повноважень. Адвокат буде зобов’язаний прибути протягом однієї години з моменту отримання доручення, а у виняткових випадках — не пізніше ніж протягом шести годин з моменту отримання доручення, до затриманої особи для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Правосуддя.info
04.01.2013 14:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter