Черкаський ЦНАП видав перше свідоцтво на право власності будинком

Черкаський ЦНАП видав перше свідоцтво на право власності будинкомЯк інформують у Черкаській ОДА, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» з 1 січня 2013 року в державі запроваджується нова система державної реєстрації прав на нерухоме майно.
Перше свідоцтво на право власності житловим будинком сьогодні у приміщенні Центру надання адміністративних послуг одержав приватний підприємець Олег Літвінчук.
За словами чоловіка, процес отримання документів відбувся без жодних затримок чи труднощів.
«Сьогодні мені здалося, що я взагалі ніби десь закордоном. Справді, всі питання дуже швидко вирішуються, комфортно для відвідувачів, – сказав Олег Літвінчук. – Думаю, це серйозний крок у напрямку Європи та її стандартів».
Як зазначив начальник реєстраційної служби головного управління юстиції у Черкаській області Сергій Рибій, нині переваги роботи реєстраційної служби очевидні: суттєво скорочено кількість органів, які причетні до державної реєстрації, чітко регламентовано термін державної реєстрації, набагато менший ризик витоку конфіденційної інформації.
«Сьогодні відбулася знакова подія для усієї реєстраційної служби. Адже видача першого свідоцтва на право власності засвідчила те, що нова система державної реєстрації прав власності на нерухоме майно успішно розпочала роботу, навіть незважаючи на численні скептичні зауваження з цього приводу", – зауважив Сергій Володимирович.

Відтепер державну реєстрацію прав на нерухоме майно виконуватимуть реєстраційні служби в усіх областях України.
Державні реєстратори здійснюють державну реєстрацію прав на земельні ділянки, новозбудовані або реконструйовані об’єкти нерухомості, у разі внесення до статутного капіталу об’єктів нерухомого майна їх засновниками, у разі видалення окремого об’єкта нерухомого майна зі складу об’єкта нерухомого майна, що складається із двох або більше об’єктів, на підставі рішень судів, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування, а також речових прав на нерухоме майно, що виникли до 01.01.2013 та не були зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування
04.01.2013 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter