У черкаських будинках встановлюють індивідуальні теплові пункти за кредит ЄБРР

У черкаських будинках встановлюють індивідуальні теплові пункти за кредит ЄБРР Перші індивідуальні теплові пункти за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку почали встановлювати в житлових будинках у Черкасах. За інформацією Черкаського МВК, перший ІТП монтують в підвалі будинку по бульвару Шевченка, 335. Цей будинок останній у системі подачі тепла. Потужностей системи не вистачало для подачі якісного теплоносія у квартири мешканців.

Тепловики переконані, що завдяки ІТП вдасться подавати тепло і гарячу воду відповідної температури. Як говорить Віктор Гавриленко, начальник теплових мереж Придніпровського району, завдяки ІТП мешканці будинку отримуватимуть якісніші послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання.
— Індивідуальний тепловий пункт обладнаний лічильником тепла, циркуляційними насосами, автоматичним регулятором. Таким чином ми уникатимемо «перетопів» і «недотопів». Часто можна бачити, коли надворі взимку плюсова температура, а в квартирі жарко, люди вимушені відчиняти вікна, балкони. Завдяки ІТП подача тепла в будинку регулюватиметься, — розповів Віктор Гавриленко.

Ці роботи проводяться за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку за угодою, яку два роки тому уклали між собою фінансова установа та КП «Черкаситеплокомуненерго». Головна мета кредиту – провести модернізацію системи теплопостачання міста. Тендер на поставку та встановлення індивідуальних теплових пунктів виграла болгарська фірма «Бруната». Загалом планується встановити 109 ІТП у 103 будинках – в деяких будинках по два індивідуальні теплові пункти.
Індивідуальними тепловими пунктами облаштують будинки, які розташовані у Південно-західному районі, центрі міста та в районі вул. Сєдова-Різдвяна.

Заступник директора КП «Інститут розвитку міста» Євгеній Букань говорить, що ІТП дозволяє суттєво економити тепло. Наприклад, у шести черкаських школах встановлені ІТП, в деяких проведена заміна вікон на склопакети і утеплений фасад. Це дозволяє заощаджувати до 30% тепла. Окрім встановлення ІТП, необхідно утеплювати фасади. Це дає більш суттєву економію.

— Наприклад, у будинку ОСББ по вулиці Сумгаїтська, 19/1 мешканці встановили індивідуальний тепловий пункт і провели утеплення фасаду. За останній сезон вони заощадили близько 50% коштів. Якщо до цього вони сплачували за опалення 7 гривень за 1 метр квадратний площі, то нині 3 гривні і 10 копійок. Як бачимо, ефект вражаючий, — зазначає Євгеній Букань.
03.01.2013 09:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter