У черкаському зоопарку шумлива африканська змія народила 72 гади

У черкаському зоопарку шумлива африканська змія народила 72 гадиУ зоопарку Черкас африканська шумлива змія народила 72 малят. Це вдвічі більше за норму. Розмір однієї сягає близько 20 см. Як інформують у Черкаському МВК, такі змії виростають в довжину понад 1 м, товщиною з руку.
"Це в неї другі пологи. Шумлива змія входить до родини отруйних африканських "бітесів". Її назва походить від звуків, які вона видає, коли чує небезпеку. Це схоже на видох людини, яка хворіє бронхітом. Перед тим набирає повні легені повітря і видає, що на вдиханні, що на видиханні. Доросла змія має велику голову, а її клики з отрутою сягають 3 см. Через це при укусі отрута проникає досить глибоко. Внаслідок цього 20% людей помирає. Але бувають і сухі вкуси, коли отруту навмисно не випускає. Так попереджує про небезпеку. Змії до своєї отрути ставляться дуже бережно і просто так її не позбавляються. Хоч вона за добу знову набирається", - розповідає Gаzeta.ua директор Євген Ван.
Змії народжуються в спеціальній оболонці, яку через кілька секунд розривають. Їдять новонароджених мишей і щурів.
"Ось вони недавно їли, товстенькі, бо ще не переварили їжу,- Євген Леонідович піднімає великим пінцетом одну з чималого клубка. – В цьому тераріумі 30 штук, а в другому 20, решта в третьому. Всі шумлять, не подобається, що ворушу листя, в якому лежать. Ось одна стоїть на кінчику хвоста, зіперлося на скло тераріуму. А буває, що й просто висять на склі, за рахунок луски. Годую їх лише я, по черзі, слідкую, щоб кожна поїла й відразу відсаджую. Дивлюся, щоб не покусалися, бо інколи здобич хватає кілька малят. Мама і батько їхні сидять у тераріумі виставкового залу".
Новонароджених зміїв будуть міняти на інші види або продавати. Одна коштує близько 100 доларів. Всього у тераріумі Черкаського зоопарку понад 40 видів змій, з них половина отруйні. Євген Ван каже, що готують відкриття виставки зміїв з варіантами кольорів.
27.12.2012 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter