Сьогодні асфальтуватимуть проспект Хіміків. За сучасними технологіями, як у Фінляндії, Норвегії та Швеції

Сьогодні асфальтуватимуть проспект Хіміків. За сучасними технологіями, як у Фінляндії, Норвегії та ШвеціїДо кінця тижня ремонтники планують вкрити ЩМА ділянку в 1,5 км по проспекту Хіміків. На цій ділянці попередньо був виконаний лише нижній шар асфальту. Яке повідомляють у Черкаському МВК, роботи проводитимуть, використовуючи сучасні технології, які дозволяють укладати асфальт навіть при мінусових температурах. Такими технологіями вже давно користуються в країнах Європи, особливо в засніжених і замерзлих Фінляндії, Норвегії, Швеції.
Сьогодні на ділянці в 1,5 км ремонтники тестували німецький автомобіль, за допомогою якого просушується і очищається проїжджа частина дороги. Завтра планують укладати ЩМА.
— Час уже переходити на сучасні технології. Як би дивно це не звучало, що мовляв взимку ремонтують дороги, та в європейських країнах це вже давно стало нормою. Таку машину, що нині працює в Черкасах, у Німеччині почали використовувати у 1995 році. А в Скандинавських країнах, де здебільшого мінусова температура, взагалі ремонтують дороги протягом усього року, — розповів заступник директора «Аерошляхбуд» Григорій Стефанович.
Під час «просушки» проїжджої частини комунальники вимірюють температуру спеціальним електронним термометром. На тій ділянці, де проходила німецька машина, температура на поверхні асфальту складає 18-20 градусів і тримається такою майже протягом доби. У той час, як на протилежному боці дороги, температура на поверхні асфальту складає -4 градуси С.
До того ж ремонтники при укладанні ЩМА використовують сучасні мінеральні добавки, які додають в суміш. Це дозволяє підвищити щільність асфальту.
«Аерошляхбуд» несе відповідальність за якість ремонтних робіт. Це передбачено угодою між владою і підрядником. У мерії запевняють, що приймуть ці роботи, коли якість виконаних робіт перевірить час. Григорій Стефанович говорить, що за угодою із черкаською мерією вони гарантують результат. У випадку виявлення недоліків – підрядник перероблятиме це за власні кошти. Тому у цій ситуації ризикує саме підрядник.
27.12.2012 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter