Фірма-"ліліпут" з Черкащини ремонтуватиме "афганський" храм біля Києво-Печерської Лаври за 2,19 млн. грн.

Фірма-"ліліпут" з Черкащини ремонтуватиме "афганський" храм біля Києво-Печерської Лаври за 2,19 млн. грн.Як пишуть «Наші Гроші», Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник 20 грудня за результатами тендеру уклав угоду з ПП «АСМ-Максимум» на першочергові протиаварійні роботи по комплексу споруд Воскресенського (Афганського) храму вартістю 2,19 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
Вже до кінця грудня потрібно влаштувати підтримуючі конструкцію даху в будинку настоятеля, на фасаді якого наявні вертикальні тріщини, підсилити віконні перемички, замінити покрівлю даху в сучасній прибудові, підсилити фундаменти Північної та Західної брам, та інш.
Крім того, шпиль Північної брами має нахил від осі вертикалі в північному напрямку, позолота хрестів визначена експертами як незадовільна.
В конкурсній документації повідомляється, що окрім незадовільного стану споруд є ще одна причина для термінового ремонту.
«Оскільки біля комплексу споруд Воскресенського храму розташований меморіал вшанування воїнів, загиблих у бойових діях у Афганістані, який щорічно відвідують державні високопосадовці, приведення храму та прилеглих до нього споруд до належного технічного стану є нагальною потребою», – йдеться в технічному завданні.
Рішення про ремонт Воскресенського (Афганського) храму по вул. Лаврська, 17 в Києві було прийнято в лютому на засідання за участі прем’єр-міністра Миколи Азарова. Кошти на ремонт виділено з державного бюджету по лінії Міністерства культури.
В липні цього року в храмі відбувся конфлікт. Настоятель і голова парафіяльної ради храму єпископ Броварський Феодосій повідомив про те, що «озброєні люди зайшли в приміщення храму, закрили всі хвіртки і намагаються встановити контроль над приміщеннями». За словами владики Феодосія, рейдерське захоплення було організовано керівництвом однієї з афганських організацій. Подальшого розвитку конфлікт не мав.ПП «АСМ-Максимум» зі статутним капіталом 1 тис грн. зареєстровано на Валентина Панченка з Черкаської обл.
25.12.2012 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter