На Черкаському водоканалі за кошти Світового банку проводиться модернізація насосних станцій

На Черкаському водоканалі за кошти Світового банку проводиться модернізація насосних станційУ рамках інвестиційного проекту "Модернізація водопровідних та каналізаційних насосних станцій КП "Черкасиводоканал" на водопровідних насосних станціях проводиться заміна насосного обладнання, запірної арматури та систем управління. Програма реконструкції стосується насосних станцій I, II, III-го підйомів. Таким чином триває освоєння коштів кредиту Світового банку.
Як нагадують у прес-службі КП, Дніпровська водозабірна станція побудована в 1975 році. За останні сорок років це перша масштабна модернізація. У процесі багаторічної експлуатації обладнання станції вичерпало свій ресурс.
Заміну застарілих агрегатів проводить данська компанія "Пер Аарслеф А/С". Саме вона надала найбільш вигідні пропозиції для модернізації головних водопровідних насосних станцій Черкас.
- Одним із найважливіших результатів впровадження проекту стане значна економія експлуатаційних витрат та витрат на енергоносії, - говорить директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко. - Зменшення енерговитрат — це зниження темпів зростання тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, оскільки це найбільш затратна стаття в собівартості послуг.
На водопровідних насосних станціях буде замінено прилади обліку та встановлено датчики рівня води в резервуарах. На насосні агрегати встановлять прилади частотного регулювання, що дозволить виключити "людський" фактор з процесу регулювання тиску в мережах водопостачання і в автоматичному режимі підтримувати його на певному рівні незалежно від витрат. Це збільшить термін експлуатації насосів через відсутність гідроударів. Все це в комплексі забезпечить стабільну роботу водоносної станції і якісне водопостачання споживачів.
Нагадаємо, що модернізація проводиться за кошти кредиту Світового банку. Позику у 10,9 млн.доларів (83,8 млн.грн) водне підприємство Черкас отримало на модернізацію водопровідних та каналізаційних насосних станцій у 2011 році.
- Виплачувати тіло кредиту починаємо із 2013 року, - зауважує Сергій Овчаренко. – До цього ми сплачуємо відсотки за користування кредитом в частині фактичного використання коштів. Загалом сплачувати кредит будемо протягом 16 років, очікувана ж окупність, за попередніми підрахунками, - близько 7,5 років.
19.12.2012 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter