У Черкаському краєзнавчому музеї збирають старі новорічні іграшки

У Черкаському краєзнавчому музеї збирають старі новорічні іграшки У Черкаському обласному краєзнавчому музеї шостий рік поспіль триває новорічна акція зі збору ялинкових ретроіграшок, а також унікальних новорічних атрибутів з минулого. Це й святкові листівки, гірлянди, фотографії з моментами святкувань Нового року і навіть старовинні предмети побуту. Така ретроакція триватиме у музеї до 21 січня.
За інформацією Черкаського МВК, на кожного, хто поділиться з музеєм старими ялинковими прикрасами чи іншими речами новорічних святкувань з минулого, чекає безкоштовне відвідування музею.
До речі, саме з таких ексклюзивних речей 60-80-х років працівники обласного краєзнавчого музею у холі створили новорічний ретрокуточок, де розмістили штучну ретроялинку 60-х років, мініатюрні старовинні прикраси, фігурки Діда Мороза та Снігуроньки, меблі, годинники та багато іншого. Ексклюзиву додає демонстрація відеосюжету зі святкувань новорічних свят у минулих роках.
Завідувач відділу етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Литовка розповіла, що у 2006 році за ініціативи мерії Черкас та обласного краєзнавчого музею була започаткована акція зі збору ретроіграшок та інших атрибутів новорічних святкувань. За шість років від жителів Черкас було зібрано близько 7 тисяч новорічних листівок та близько однієї тисячі ретроіграшок та інших новорічних прикрас. Паралельно у музеї збирають старі фотографії з новорічної тематики, де зображені яскраві моменти тогочасного відзначення Нового року у сімейному колі, а також загалом по місту.
– Наступного року ми плануємо створити фотогалерею, яка складатиметься із зібраних новорічних ретрофотографій тих часів. Аби відобразити, які раніше були традиції святкувань у сімейному колі та загалом по місту. Оскільки така акція у нас відносно нова – діє лиш другий рік – поки маємо відносно невеликий об’єм фотоматеріалу. Але сподіваюсь, що незабаром бажаючих поділитись власними яскравими моментами святкувань Нового року з минулого побільшає. До того ж кожному за принесений ретроатрибут: іграшку, прикрасу, листівку, фотографію тощо ми даруємо разовий вхідний квиток до музею, – зауважує Вікторія Миколаївна.
19.12.2012 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter