Черкасець робить міні-копії водного транспорту, які випробовує на Дніпрі

Черкасець робить міні-копії водного транспорту, які випробовує на ДніпріВолодимир Морєв з Черкас понад 20 років робить мініатюрні копії кораблів, теплоходів і катерів. Випробовує їх на Дніпрі. Модельки дарує рідним і знайомим. Копіювальників таких моделей в Україні набереться з півтора десятка, пише Gazeta.ua.
"Колись мріяв бути моряком, як мій дядько. Але не судилося. Якось вирішив зробити копію військового корабля. Вийшло непогано. Потім був річковий "трамвайчик". Такий в радянські часи возив Дніпром туристів. Хотів зробити довжиною на 3 м, але через дефіцит вийшов у половину менший", – згадує Володимир Борисович.
Форму теплоходу виготовив із дерева. А днище із жесті, яку Володимиру Морєву принесли із консервного заводу. Обладнав двигуном, акумуляторами, гвинтами. На верхній палубі встановив столик і чотири лавки. Окремо палубу. Надбудову теж виготовив із металу, встановив дві рятувальні шлюпки і 13 плотів.
"У ходовій рубці поставив капітана. Взяв у дочки від поламаної іграшки. Усе це клеїв, паяв, фарбував. На мачті закріпив польський прапор, бо справжні "трамвайчики" свого часу будували у Гданську поляки. "Трамвайчик" брав участь у спортивних змаганнях на Дніпрі. Ходив прямим курсом, як по струні. Працював на радіоуправлінні, часовий механізм якого я зробив як у будильника. Заводжу пружину і "трамвайчик" стартує. Вистачає ходу на 50 м. Він досі на ходу. Щоліта виїжджаю з ним на Кременчуцьке водосховище."
Корабель і "трамвайчик" стоять на полицях, є спортивний катер. Багато моделей роздарував друзям.
"Деякі мої роботи по прямій можуть пропливати і по 5 км. Головне, щоб вистачило зарядки акумуляторів. А швидкість теж пристойна буває. Он модель спортивного катера здатна "пекти" до 70 кілометрів, – говорить Володимир Борисович. - Моя яхта на чемпіонаті України посіла третє місце. Копія називається "Місячний гонщик". Її мачта сягає двох метрів, а в ходовій рубці можна навіть включити музику, сирену або гудок. Планую зробити модель американського риболовецького траулера. Його довжина буде понад 2 м. Хочу зробити ще швидкісний катер, але не на електричному двигуні, а на бензиновому."
06.12.2012 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter