Злякавшись Івашкевича й Тулуба, депутати сільради на Корсунщині не схотіли пам`ятного знаку воякам УНР в центрі села. А біля ФАПу - не схотіли ініціатори

Злякавшись Івашкевича й Тулуба, депутати сільради на Корсунщині не схотіли пам`ятного знаку воякам УНР в центрі села. А біля ФАПу - не схотіли ініціатори За інформацією представників благодійної ініціативи «Героїка», в селі Сухини Корсунь-Шевченківського району не буде пам’ятника воїнам Армії УНР. Крапку у тривалій дискусії поставили депутати сільської ради.
Влітку 2012 року представники «Героїки» звернулись до Сухинської сільської ради з пропозицією побудувати пам’ятник на честь перемоги бійців 4-ї Київської дивізії Армії УНР над більшовицьким кавалерійським загоном в бою у Сухинах 30 січня 1920 року. На розгляд сільської ради був поданий проект пам’ятного знаку. Витрати, пов’язані зі зведенням монументу, брали на себе жертводавці.
7 серпня 2012 року депутати сільради ухвалили позитивне рішення. Вже 23 жовтня «Героїка» зібрала необхідну суму коштів для початку будівництва. Однак, як інформують у «Героїці», сільський голова Павло Коломієць змінив думку щодо пам’ятника. Посилаючись на лист з райради, він категорично заборонив споруджувати монумент в центрі села і запропонував два місця на вибір: за селом у ямі та на вигоні, де місцеві мешканці випасають велику рогату худобу. Представники «Героїки» повторно звернулись до сухинських депутатів. Цього разу з проханням дати дозвіл на спорудження пам’ятника на подвір’ї сільської ради.
6 грудня 2012 року в присутності активістів «Героїки» сесія Сухинської сільської ради розглянула повторне звернення щодо спорудження пам’ятного знаку. Депутати одразу заявили, що встановлення монументу на подвір’ї сільради є неприпустимим, адже таке рішення поставить хрест на кар’єрі сільського голови та посварить з керівництвом району та області. Обранці запропонували компромісний варіант: спорудити пам’ятник біля фельдшерського-акушерського пункту, який знаходиться в низині за будівлею школи, неподалік з громадським туалетом. Представники «Героїки» внесли зустрічну пропозицію: площа перед сільським клубом. «Після таких рішень нам можна забути про газифікацію села», - заявили депутати. Майже одноголосно була ухвалена пропозиція щодо спорудження пам’ятного знаку на подвір’ї ФАПу.
За словами представників «Героїки», вони відмовились від пропозиції депутатів сільради.
- Тепер маємо швидко підшукати інший населений пункт Черкаської області, де влада виявиться більш прихильною до українських воїнів», - коментує представник благодійної ініціативи «Героїка» Олег Собченко.
06.12.2012 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter