У Черкасах планують звести «пасивні будинки», які заощаджуватимуть кошти власників

У Черкасах планують звести «пасивні будинки», які заощаджуватимуть кошти власників За повідомленням Черкаської міської ради, мерія Черкас планує звести у місті «пасивні будиночки»: декілька приватних будівель і один багатоповерховий. Про це повідомив міський голова Черкас Сергій Одарич. Днями він побував в одному із таких будинків, збудованих у Києві.

За його словами, це будинок площею понад 260 метрів квадратних, де є басейн, сауна тощо. Він являє собою «суцільний термос»: взимку там не використовують опалення, а влітку – не кондиціонують повітря. До того ж такий будинок є екологічно чистим. Завдяки енергощадним технологіям, які там застосовуються, у десятки разів зменшується витрати на опалення, електрику, підігрів води та інше.
— Якщо порівняти, то в звичайному панельному будинку витрачається 350-400 кВт*год./м2 на опалення на рік, цегляний – 200 кВт. То в «пасивному будинку» витрачається лише 15. Економія в рази. Загалом витрати на енергію в рік складають 3,5-4 тис грн. на рік, — розповів Сергій Одарич.
Зазвичай витрати (опалення, газ, електрика, підігрів води тощо) у звичайному приватному будинку в 80 м кв. в рік іноді перевищують 5-6 тис. грн.
Сергій Одарич розповів, що домовився із архітектором, яка розробила «пасивний будинок» у Києві, а також з представниками фірм, котрі спеціалізуються на виготовленні енергоощадних матеріалів. Очікується, що наприкінці грудня вже сформують групу зі спеціалістів, які розроблять проект. За планами міської влади, такі будиночки можна буде розмістити в мікрорайоні «Яблуневий». Один із них зведуть за бюджетні кошти, щоб показувати людям, наскільки ефективним є проживання у «пасивному будинку». Зазвичай будівництво таких котеджів дорожче від звичайних на 5-10%, проте завдяки енергоощадним технологіям окуповуються в рази швидше.

Довідка: Пасивний будинок - це будинок, в якому можливо досягти комфортного мікроклімату, як у зимовий період без окремої системи опалення (або використовуючи малопотужну компактну систему опалення), так і в літній період без системи кондиціонування. Концепція Пасивного Будинку виникла в травні 1988 року. Першими пасивними будинками стали чотирьохрядні будинки (також відомі як таунхауси чи міські будинки), які були розроблені для чотирьох приватних клієнтів архітекторами професорами Ботт, Ріддер і Вестермеєр. Нині у світі налічується близько 32000 таких сертифікованих конструкцій. Більшість пасивних будинків були побудовані в німецькомовних країнах у Європі та Скандинавії. В Україні таких будиночків – лише чотири.
03.12.2012 14:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter