Психічно хворий черкащанин тримає в страху цілу багатоповерхівку

Психічно хворий черкащанин тримає в страху цілу багатоповерхівкуПсихічно хворий черкащанин тримає в страху цілу багатоповерхівку. Періодично влаштовує потопи та пожежі. Сусіди шукають допомоги у правоохоронців та медиків, але ані одні, ані інші розрадити не можуть. Про небезпечне сусідство та недоліки вітчизняного законодавства розповів Перший Національний канал.

- Для вас ото каструлі поставив для вас, для всіх. Для вас оці каструлі з бензином поставив.
Такі погрози мешканці цього будинку чують уже п'ять років. Їм не дає спокою психічно нездоровий сусід. Раніше він затоплював нижні поверхи. А коли комунальники відключили воду - почав пожежі влаштовувати.

Олена Атаманюк, мешканка будинку:
- На протязі двох тижнів постоянно дим, постоянно невозможно дышать, горло перчить, приходится откривать окна, потому что это страшно, это невозможно.

Три роки тому небезпечний сусід узагалі ледь не підірвав увесь будинок. Запах газу вчасно відчули мешканці й викликали газовиків і психіатрів. Чоловіка забрали в лікарню. Там він пробув два з половиною роки. А коли вийшов, спокою в будинку знову не стало.

Любов Панченко, мешканка будинку:
- Кричить вдень і вночі, заливає сусідів, в квартирі антисанітарія страшна, неможлива.

Допомоги сусіди зазвичай просять у дільничного міліціонера, але той уже навіть не завжди слухавку бере. Каже: в цьому випадку закон безсилий.

Сергій Копилов, дільничний інспектор:
- Ащо я маю робити із психічно хворою людиною? Я сказав старшому будинку, щоб вони зверталися до неврологічного диспансеру.

Звертаються, але й там розради не знаходять. Примусово лікувати неврівноваженого громадянина в Україні не можна.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров'я Черкаської міської ради:
- На таких випадках існує бригада окрема психіатрична, вона виїжджає ізолює таких пацієнтів в разі необхідності. В інших випадках на будь-які звернення сторонніх осіб з точки зору неадекватності поведінки закон про психіатричну допомогу виписаний так шо повністю стоїть на стороні пацієнта.

Суд уже визнав черкащанина недієздатним, але опікуна призначити не зміг. Із родичів живий лише брат, але взяти на себе відповідальність не погоджується.

Віктор Гайдук, брат:
- Єдине,що я можу робити - це він приходить, я пробую його годувати, даю гроші, одягаю,але він це все дуже швидко перетворює в сміття. Він асоціальний.

Поки чоловікові шукають опікуна, сусіди й далі телефонують то дільничному, то психіатрам. І живуть немов на пороховій діжці.
28.11.2012 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter