У мерії Черкас скаржаться на міліцію, яка не дає їм зосередитись на продажу міського майна

У мерії Черкас скаржаться на міліцію, яка не дає їм зосередитись на продажу міського майнаУ Черкаській мерії удають, що дивуються – чому це міліція так активно запитує їх – що, де, коли? Тут готель треба продати з кінотеатром, а їм - працювати не дають...

«Щодня до мерії Черкас надходить щонайменше один запит від правоохоронних органів із вимогою надати ту чи іншу інформацію, документи чи їх копії. Здебільшого їхні запити не мають законодавчих підстав, адже вимагається захищена інформація про особу чи з обмеженим доступом. На такі необґрунтовані звернення міська влада надає законні відмови.
– Існує лише кілька законних підстав, коли ми маємо надавати повну інформацію правоохоронним органам, – зазначає юрисконсульт мерії Максим Науменко, – зокрема коли відомості необхідні при розгляді кримінальної справи, яка знаходиться у провадженні. До того ж отримувати правоохоронці можуть відомості, а не безпосередньо документи та їх копії, як вони того вимагають.
Частина запитів стосувалась вимоги надати конфіденційну інформацію про посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема їх ідентифікаційних номерів платників податків тощо. А це, як зазначає Максим Науменко, протиправно, і подібні випадки уже розтлумачив Конституційний Суд України 20 січня цього року, дійшовши висновку, що «збирання, зберігання, використання та поширення державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами конфіденційної інформації про особу без її згоди є втручанням в її особисте та сімейне життя, яке допускається винятково у визначених законом випадках і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».
Керівники підрозділів міліції також на власний розсуд встановлюють строки задоволення запитів чи надають їм статус невідкладних і термінових до виконання.
– Дійшло вже до того, що на мене особисто починають збирати інформацію, – зазначає керуючий справами виконавчого комітету Микола Кудрявцев, – оскільки саме я постійно підписую відмови цим органам у зв’язку із відсутністю у них законних підстав на отримання інформації. Кількість і характер запитів уже перетнув розумну межу.
Тож міський голова звернувся до прокурора Черкаської області Микола Лісового із проханням здійснити перевірку виконання органами УМВС України в Черкаській області законів при направленні до Черкаської міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб запитів.
Лише за період з 23 січня до 10 лютого поточного року до міської ради надійшло 15 запитів»
13.02.2012 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
08:49 14.02.2012 JILLY:
Рівень оборуток, які прокручуються в черкаській мерії, ЗАШКАЛЮЄ.. Що не візьми - дороги, тендера, медичне обладнання, маршрутні перевезення - все в цупких лапах одаричевого племені. Половина міського бюджету - відкати. Кажуть і правоохоронці свою долю мають.. Побачимо.
22:00 13.02.2012 Mykola:
Перед месными выборами Одарич парализовал милицию и вышел сухим из воды.. Вряд ли снова выйдет..
20:22 13.02.2012 CompyT:
Вот, оказывается кто мешает нормально функционировать! Теперь ясно, что над одной справкой для МВД в день весь штат исполкома работает. Вспоминаю, когда на Радуцкого начали собирать информацию, он тоже через прессу истерику закатил. Стремновато, господа? На шару ничего не бывает - заплатить прийдется.