Сергій Одарич: капітально ремонтуємо у Черкасах понад 23 кілометри доріг

Сергій Одарич: капітально ремонтуємо у Черкасах понад 23 кілометри дорігУ Черкасах триває капітальний ремонт доріг. Таких об’ємів робіт у місті не проводилося останні 20 років. Загалом капітально відремонтують понад 23 км доріг. Стартували у серпні, до цього тривали тендерні процедури, які проводилися близько трьох місяців. Початку капітальних робіт передувало встановлення нового обладнання на асфальтному заводі, яке здатне виготовляти якісний асфальт та ЩМА.

Думки черкаського міського голови Сергія Одарича стосовно ремонту доріг у Черкасах оприлюднили на офіційному порталі міської ради.

- Роботи з капітального ремонту доріг розпочалися 24 серпня . Минуло майже 2,5 місяці. Хотілося б зробити більше, але заважають два фактори. Перше – це те, що довелося в багатьох місцях переукладати основу дороги. Це робили, приміром, по вулиці Хрещатик та по проспекту Хіміків. Найбільше мали проблем на Хрещатику. Коли ми відфрезерували асфальтне покриття, то виявили, що значна частина основи була непридатною для подальшої експлуатації. Тут можна було побачити і бруківку 100-річної давнини, і бетонні плити, а інколи і просто пісок з ґрунтом. Фактично 30-40 років тому, розширяючи вулицю, ніхто не вкладав ресурси у підсилення основи. Тому ми і мали щороку одну й ту саму картину: асфальт «плив» кожної весни. Нам доводилося ремонтувати і ремонтувати, вкладаючи кошти. Тому, знявши шар асфальту, ми витратили час на дослідження основи дороги, її переукладання, а вже потім взялися за асфальтування.

На проспекті Хіміків маємо проблемну ділянку в два кілометри між підприємством «Металінвест» та тролейбусним парком. Фактично ця ділянка не має відводу для води. Як виявилося, вона нижча за рівень основної дороги, тому довелося її піднімати, «нарощуючи» додаткові сантиметри за допомогою нижнього шару асфальту.

На Хрещатику довелося уже в процесі асфальтування робити на розі із вулицею Смілянською два дощоприймачі, щоб дати можливість воді стікати у потрібному напрямку. Крім того, майже по всій довжині Хрещатика піднімали і вирівнювали бордюри.

У 2012 році на капітальний ремонт доріг запланували 120 мільйонів гривень коштів , це рекордна сума. Половина - кошти, отримані від випуску облігацій; 7,3 мільйони гривень. надала держава на капітальний ремонт доріг; решта коштів – це бюджет розвитку Черкас. Кошти до бюджету розвитку потрапляють від продажу землі та майна, а також єдиного податку, який сплачують приватні підприємці. Торік ми продали землю під «Азотом», а вже цього року реалізували через аукціон будівлю готелю «Черкаси». Частину цих коштів спрямували на ремонт проспекту Хіміків.

За попередніми підрахунками, уже освоєно близько 30-40%. Найбільш витратними є саме підготовчі роботи, які ми проводили цього року. Загалом капітальний ремонт доріг складається із шести етапів: перший — фрезерування; другий - укладання нижнього вирівнюючого шару асфальту; третій - підняття люків і дощоприймачів; четвертий - підняття та вирівнювання бордюрів; п’ятий - укладання ЩМА; шостий - облаштування пішохідних переходів, розмітка, встановлення дорожніх знаків. Зараз ми по деяких об’єктах перебуваємо на четвертому-п`ятому етапі.

По вулиці Хрещатик переукладена основа, укладено нижній шар асфальту, підняті і вирівняні бордюри, люки і решітки зливової каналізації, укладений верхній шар із ЩМА. Залишилося виконати роботи з асфальтування примикань до перехресть. Думаю, за два тижні ми це зробимо. Укладений нижній шар асфальту на вул. Благовісній та Ільїна. На Благовісній підняті люки та решітки. Нині там тривають роботи з укладання ЩМА. По Енгельса зробили нижній шар асфальту від Шевченка до Ільїна. Також, де це потрібно, були підняті бордюри. На наступний рік перенесемо, ймовірно, роботи з укладання ЩМА. На Котовського уклали нижній шар асфальту. Також вирівнювали бордюри. Повністю уклали нижній шар асфальту на Смілянській. Залишилося доробити невеличку смужку на колі на розі із вулицею 30-річчя Перемоги. Думаю, найближчими днями ми це зробимо. Там ще треба піднімати люки і бордюри, а також укладати ЩМА.

Поки дозволить погода, укладатимемо ЩМА на Благовісній. Треба буде завершити роботи на примиканнях із перехрестями, також необхідно укласти нижній шар асфальту на ділянці в два кілометри по проспекту Хіміків. Думаю, за два тижні ми завершимо асфальтування нижнім шаром на вулиці Одеській – там, де було відфрезеровано.

Цього року плануємо зробити проїжджу частину по вулиці Козацькій. А решту робіт із облаштування пішохідних тротуарів, велосипедних доріжок, освітлення та озеленення переносимо на наступний рік. Завершуються роботи з асфальтування нижнім шаром на Одеській, а вже роботи з прокладання зливової каналізації, напевно, перенесемо на наступний рік. Хоча більшість земельних робіт можна проводити і взимку.

За кошти, передбачені на капітальний ремонт доріг, відремонтують вул. Котовського, Ільїна, Благовісну, Хрещатик, Смілянську, проспект Хіміків, Енгельса, а також проведуть реконструкцію вул. Козацької та Одеської. Про це повідомили у Черкаській міській раді.
06.11.2012 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
21:04 06.11.2012 Kozak-Petro:
Все це чудово. Тільки коли руки дійдуть до вул.Оборонної? Аби доїхати з Корольова до залізничного вокзалу, приходиться робити велике коло в об"їзд! Хіба це не нонсенс? Також вул.Оборонна могла би суттєво розвантажити в час пік вул.Смілянську та вул.Ільїна - ну хіба це так важко зрозуміти?