У Черкасах по швах тріщить багатоповерхівка

У Черкасах по швах тріщить багатоповерхівкаУ Черкасах по швах тріщить багатоповерхівка. Споруда вже шість років в аварійному стані. Відходять стіни, щілинами "гуляють" протяги, просто у квартирі ллє дощ. Мешканці будинку звинувачують у своїх бідах сусіда-підприємця. Той своєї провини не бачить. Доки тривають суди, до справи взялася міська влада. Але й чиновникам - наче пороблено. Ледь розпочавшись, ремонт припинився. А не за горами - зима. Про це розповідає в своєму матеріалі Перший Національний.
- Пішла тріщина, ми наклеїли пінопласт, бо холодно було. А це вона пішла дуже видно, сюди осьо ціла долоня проходить
Вже 6 років черкащанка Тамара Первумінська лягає спати з острахом. Боїться, щоб вночі стеля не впала на голову.
Тамара Первумінська, мешканка аварійного будинку:
- Ночью дуже тріщить, такий тріск характерний, як бетон от розширяється, він ото влага мабуть попадає, і він тріск іде.
Мешканці аварійного будинку впевнені: засинати під тріскіт стелі їх змусив сусід-підприємець. На першому поверсі чоловік облаштував перукарню й сауну. Захопив і підвал. Там поробив входи і вікна, а ще, впевнені люди, під час перебудови приміщення позносив стіни. Чоловік натомість каже: мав на те всі дозволи. Причину вбачає в іншому.
Дмитро Смик, приватний підприємець:
- Ну, это обстоятельства. Стечение идиотских обстоятельств. Потому что одни идиоты привезли бракованные плиты, другие идиоты смонтировали неправильно, не положили раствор куда надо.
Судова тяганина між мешканцями будинку і власником перукарні триває вже шостий рік. Цього літа рятувати десятиповерхівку взялася місцева влада. На ремонтні роботи виділили 300 тисяч гривень. Аванс перерахували підряднику влітку. Той передав замовлення субпідряднику. Та ось останній виконувати свої зобов'язання не поспішає.
Адам Заїка, представник підрядника:
- Субпідрядник уходе від своїх обов'язків, тобто проект складений так, що цей субпідрядник є єдиний у Черкасах, хто може виконати ці роботи.
Нині споруда тримається завдяки металевим підпоркам. Такі ж встановили і всередині будівлі - там, де повідходили стіни. Прибрати їх не обіцяють навіть після ремонту.
Юрій Івченко, начальник відділу сприяння ОСББ Черкаської міськради:
- По проекту там, коли зроблять вже будівельні роботи, там ще запроектовано утеплення цих міжпанельних швів, вони будуть зароблені. А у квартирах можливо знімуть підпірки, а можливо вони остануться, їх зашиють.
Коли завершать ремонтні роботи, у міськраді не кажуть. Тим часом мешканці аварійної будівлі гадають, як пережити зиму. В те, що їхнє житло доведуть до пуття до морозів, люди вже просто не вірять.
26.10.2012 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter