У загибелі свиней у Житомирській та Черкаській областях чума не винна

У загибелі свиней у Житомирській та Черкаській областях чума не виннаДержавна ветеринарна та фітосанітарна служба України повністю відкидає підозри щодо загибелі поголів’я свиней на Житомирщині та Черкащині через африканську або класичну чуму свиней, інформує AgroNews. Лабораторні дослідження підтвердили, що у тканинах загиблого поголів’я свиней не виявлено вірусу АЧС та класичної чуми свиней. Про це на прес-конференції в ІА «RegioNews» заявив заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Віталій Башинський.

«Якщо в Україні трапляється випадок одночасної загибелі навіть кількох свиней, ми негайно запроваджуємо карантинні заходи, незалежно від походження захворювання. Тому одразу після виявлення падіння понад 100 свиней у Житомирській та 240 у Черкаській областях, зразки тканин загиблих тварин були направлені на перевірку щодо наявності вірусу АЧС. В обох випадках результати засвідчили відсутність цього вірусу. На сьогодні повістю знято питання щодо підозри на африканську та класичну чуму свиней», − повідомив Віталій Башинський.
Він зазначив, що найімовірнішою причиною загибелі свиней у господарстві «Благост» Житомирської області стали недоброякісні корми. Також Віталій Башинський нагадав, що причиною смерті поголів’я свиней у селі Тимошівка на Черкащині став термічний шок, адже в боксах господарства «Агро плюс», де утримувалися тварини, температура піднялася до 54 ºС.
17.10.2012 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter