Мер Канева Ренькас звітував переж жителями міста про роботу за 2017 рік

Як інформують у міськраді Канева, 16 грудня Канівський міський голова Ігор Ренькас звітував перед територіальною громадою про свою роботу за 2017-й рік.
Мер Канева Ренькас звітував переж жителями міста  про роботу за 2017 рік

Звітуючи, очільник міста подякував кожному працівнику та жителю Канева, які вносять свій вклад для повноцінної життєдіяльності і розвитку Канева.

У ході доповіді І.Ренькас порушив питання ремонту доріг і наголосив, що в цьому напрямі влада працює чи не найактивніше, докладаючи максимум зусиль, аби провести ремонт на якомога більшій кількості вулиць. Згадав голова і про досягнення комунальників.

- Цього року ми доклали максимум зусиль, але домоглись реструктуризації боргових зобов’язань, що виникли перед НАК «Нафтогаз» з вини держави, і КП «Теплові мережі» своєчасно отримали дозвіл на поставку природного газу й розпочали опалювальний сезон. До слова, інші міста Черкащини, зокрема, Сміла, Чигирин, Кам’янка досі мають проблеми з поставками, а то й взагалі залишилися без тепла, - повідомив І.Ренькас. - КП «Управління ВКГ» цьогоріч запобігло розвитку надзвичайної ситуації на березі дренажного каналу, переклавши частину каналізаційного напірного колектору. Також проводяться роботи щодо заміни зношених труб на вуличних водогонах. Ремонтні робити дорожнього покриття теж намагаємося робити після заміни аварійних трубопроводів.

Цьогоріч, за словами голови, у Каневі вперше було зроблено реальні кроки щодо врегулювання чисельності безпритульних тварин гуманним шляхом.
- Заходи проводились за допомогою Міжнародної благодійної організації «Чотири лапи». За 10 днів роботи в нашому місті було стерилізовано і щеплено від сказу 120 безпритульних тварин (здебільшого собак). Роботи в цьому напрямі продовжуються. Так, на базі КП «Місто» облаштовано спеціальне приміщення для тимчасового утримання собак та власне операційна. Укладено договір із спеціальною бригадою, яка вже зараз проводить відповідні роботи. Очікуємо, що ще близько 50 тварин будуть стерилізовані, - зауважив І.Ренькас.

Окрім того, задля покращення комунікації між комунальниками, управлінцями і отримувачами послуг Канів цьогоріч підключився до платформи «Відкрите місто», завдяки якій можна інформувати владу про ті чи інші проблеми та стежити за ходом їх реалізації.

Щодо медичної галузі, то міський голова зауважив, що вона наразі реформується.

- Сформовані госпітальні округи, і ми, зважаючи на умови нового законодавства, обрали свого представника до госпітальної ради. Разом з тим, співпрацюючи з районом та отримуючи державні субвенції, докладаємо зусиль і спільно працюємо, аби наші люди мали сучасні умови для лікування: проводимо ремонтні роботи в оздоровчих закладах, закуповуємо нове обладнання та медикаменти. Допомогу надають і наші благодійники, зокрема, асоціація «Друзі Канева» на чолі з Фріцом Майєсом із міста Фірзен (Німеччина) та благодійний фонд «Фармварта», - сказав І.Ренькас.

Відповідно до освітньої реформи канівські навчальні заклади облаштовуються для дітей з особливими потребами.

- Працюємо й над оновленням освітньої бази, зокрема, в цьому році до облаштування освітянських закладів активно долучились народні депутати України. Так, за сприяння Владислава Голуба ми отримали 1,2 млн. грн. для повної заміни вікон в ЗОШ №1 та 800 тис. грн. на придбання стільців для актових залів всіх шкіл міста. А від Радикальної партії Олега Ляшка отримали 1 млн.грн. на комп’ютеризацію навчальних закладів, - зауважив очільник міста.

Реконструюється в установах міста, насамперед в навчальних закладах, й система опалення та впроваджуються заходи сталого енергетичного розвитку. Так, за словами І.Ренькаса, останнім часом у Каневі переведено на альтернативні форми опалення дитсадок «Сонечко», школи №1 і №3, одне приміщення гімназії ім.Івана Франка та КП «Міський стадіон». Відтак, було досягнуто економії бюджетних коштів в сумі майже 170 тис. грн. Для скорочення споживання електричної енергії в бюджетній сфері міста Канів заборонено закупівлю освітлювальних приладів клас енергоефективності яких нижче класу «А+»; проведено заміну систему освітлення в дошкільних навчальних закладах.

- Цього року ми продовжили започатковану традицію і кожен депутат отримав «власний бюджет», сума якого була навіть збільшена з 30 до 50-ти тис.грн. Напрямки витрачання коштів за пропозиціями депутатів були надзвичайно широкими. Це дитячі і спортивні майданчики, облаштування освітлення на вулицях депутатських округів, ремонти приміщень закладів освіти і медицини, придбання спеціального обладнання, тощо. Приємно, що вони дослухалися до наших пропозицій – у результаті нам вдалося об’єднати кошти на виконання дороговартісних проектів, - повідомив голова.

Відзначив І.Ренькас, що й суспільство наразі дуже активне, і влада такі ініціативи жителів Канева підтримує. Для цього в місті вже втретє успішно реалізується «Громадський бюджет», що дає змогу втілювати цікаві проекти.

- Так, ми можемо побачити гарні малюнки (мурали) на стінах будинків міста, нові сходи до «Королівської криниці», наразі оновлюється сквер біля озера Лимарка… Канів змінюється на очах. І це все – ідеї, які запропонували його жителі. Цього року в Громадському бюджеті перемогу здобули цікаві проекти щодо облаштування набережної – вже наступного року, реалізуючи їх, ми отримаємо гарне місце для проведення дозвілля, - відзначив І.Ренькас. - Окрім того, цьогоріч Канів (один із перших серед райцентрів Черкащини) запровадив можливість подавати електронні петиції. Перша петиція, яка набрала необхідну кількість голосів, – це будівництво в місті велодоріжки. І хоч депутати з огляду на велику суму фінансування цю петицію відхилили, я одразу заявив, що підтримую ініціаторів і докладу всіх зусиль, щоб ця ідея реалізувалася.

- Ще одним прикладом вдалої співпраці влади і громади є ініціатива Наталії Заболотної. Ця активна громадська діячка, яка наразі очолює Фонд гуманітарного розвитку України, не тільки допомогла канівським боксерам отримати знаряддя для занять спортом, а й дала поштовх заснувати в нашому місті міжобласний турнір з боксу. Наразі ж ця жінка загорілася амбітною ідеєю вдихнути життя в канівський довгобуд – будинок культури, що стоїть пусткою у середмісті Канева вже не один десяток років. Ми усіляко вдячні пані Наталії за підтримку й допомогу, розділяємо її амбітні плани і готові до співпраці. Вірю, що саме завдяки активності і згуртованості усіх людей, яким небайдужий Канів - як жителів міста, так і з усієї України - ми зможемо розбудувати його, перетворивши в справжнє європейське місто, комфортне для життя і відпочинку, - наголосив міський голова.

Також голова відзначив роботу, яка ведеться щодо забезпечення пільгами та увагою захисників України – учасників АТО. Так, у цьому році, за словами І.Ренькаса, перший учасник АТО отримав ордер на 2-кімнатну квартиру в Каневі. Окрім того, забезпечуються учасники АТО пільгами на житлово-комунальні послуги, медичне обслуговування, санаторне лікування. Канівцям, які вирішили обрати військовий устрій і уклали контракт на проходження військової служби, надається матеріальна допомога.

Разом з тим, голова зауважив, що Канів досі «пасе задніх» в реформі децентралізації та об’єднання територіальних громад, зокрема.

- Планомірна робота в цьому напрямку велася кілька років: вивчався досвід успішних громад, проводилися громадські слухання, велися переговори із сільськими головами найближчих сіл Канівського району, і, навіть, підписувалися меморандуми з окремими з них про спільне бачення розвитку громад. Все поступово йшло до остаточного рішення – сформувати Канівську об’єднану територіальну громаду. Однак і досі це питання залишається відкритим. Чотири рази проект рішення про створення Канівської ОТГ виносився на розгляд сесії і щоразу думки депутатів Канівської міської ради з цього приводу різнилися, що в результаті не давало необхідної кількості голосів. Все ж сподіваюсь, що, зрештою, нам вдасться дійти порозуміння і ми вибудуємо одну чітку стратегію, як розвиватиметься місто. Вірю, що ми не будемо сидіти і чекати, коли хтось прийме надважливе рішення за нас, а самі обиратимемо власне майбутнє, майбутнє рідного Канева, - підсумував Канівський міський голова.

Користуючись нагодою, жителі міста цікавилися в голови питаннями розвитку Канева, які їх цікавили насамперед. Зокрема, порушували питання щодо забудови міста гаражами по вул. Героїв Дніпра. І.Ренькас повідомив, що про цю проблему знає, відповідна робота ведеться і очікується, що вже невдовзі перші гаражі звідти поїдуть.

Цікавилися містяни, чи працює влада над тим, аби завести інвесторів в Канів та запустити місцеві підприємства, які не працюють, такі як: хлібзавод, закордоненергобуд, база відпочинку «Славутич»…

- На жаль, це залежить не тільки від політики міста. Для того, щоб підприємства запрацювали потрібні привабливі умови від держави. Зі свого боку ми випустимо буклет, де будуть вказані всі земельні ділянки та непрацюючі підприємства Канева, які можуть зацікавити інвесторів, - повідомив голова.
Порушували у своїх зверненнях люди й питання ремонту, зокрема, цікавились, чи буде ремонтуватися ділянка дороги по вулиці Торговій в районі Канівського військкомату. Міський голова відзначив, що перед асфальтуванням відповідної ділянки насамперед потрібно перекласти водогін. Утім, він погодився, що ремонтувати цю дорогу потрібно, оскільки це центр міста. Також в ході заходу порушувалися питання розвитку фізичної культури і спорту, теплопостачання міста, питання «чорнобильців» тощо.
18.12.2017 19:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter