Тулуб радився з шевченківськими лауреатами, як відзначити 200 років Кобзаря. Лауреати відповіли, що краще за них гроші ніхто не "освоїть"

Тулуб радився з шевченківськими лауреатами, як відзначити 200 років Кобзаря. Лауреати відповіли, що краще за них гроші ніхто не "освоїть"Як інформують у Черкаській ОДА, лауреати Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, керівники творчих спілок та голова ОДА, Герой України Сергій Тулуб, вчора під час засідання круглого столу спільно планували проекти до відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря.
«За останні два роки в Черкаській області вже здійснено низку заходів з підготовки та відзначення ювілею. До прикладу, відреставровано приміщення будинку-музею Т.Г.Шевченка; реконструйовано територію Верхнього парку заповідника, приплав «Тарасова гора» та виконані роботи по І черзі Нижнього парку заповідника; реставровано інтєр’єри Успенського собору та багато іншого, – звертаючись до митців сказав Сергій Тулуб. – Зважаючи на ваш досвід, творчі здобутки та напрацювати, мета нашої сьогоднішньої зустрічі – це запрошення до співпраці з обласною владою задля ще ефективнішої підготовки та проведення 200-річного ювілею Тараса Шевченка».
Так, на думку очільника області, для початку необхідно сконцентрувати потужності усіх бюджетів області, потому можна буде організувати пересувну виставку світом робіт черкаських майстрів тощо.
Зіновій Юрович, директор Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, впевнений: напередодні такого ювілею не можна оминати увагою черкаський хор. Відтак головною пропозицією заслуженого працівника культури України, стало включення до концертної Шевченківської програми виступів хору.
Його підтримав художній керівник хору Леонід Трофименко: «Можна було б зробити дуже гарну спільну концертну програму, скажімо з таким митцем, як Паламаренко. Думаю, тоді глядачі сприймали б творчість Шевченка ще з більшим ентузіазмом».
Заслужений художник України Микола Бабак запропонував підтримати видання монографії на честь 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича, що містить фотографії середньої Наддніпрянщини кінця 19-20 століття. На думку Миколи Пантелеймоновича, це важливо ще й тому, що сільська фотографія становить пласт документальної культури, яка досі не отримала системного наукового дослідження не тільки в Україні, але й у світі.
«Створена книга буде гідним вшануванням пам’яті Тараса Шевченка, – переконаний Микола Бабак, який також запропонував побудувати в Каневі музей народної ікони Середнього Подніпров’я. –Думаю, це був би найглобальніший проект присвячений цій даті. Крім того, музей вже практично створено, необхідно лише приміщення».
16.10.2012 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter