Мерія Черкас знайшла ще 400 мільйонів гривень. У кишенях скнар-забудовників

Мерія Черкас знайшла ще 400 мільйонів гривень. У кишенях скнар-забудовниківЗа інформацією Черкаського МВК, забудовники Черкас, уклавши договір про пайову участь, сплатили до міського бюджету лише 4,2 млн. грн., а мали б заплатити майже 400 млн. грн. Сплата пайової участі забудовниками (тими, хто замовляє будівництво торгівельно-розважальних центрів, багатоповерхівок, крамниць, офісних приміщень тощо) є обов’язковою. Про це повідомив в.о. директора КП «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» Валерій Макеєв.
Він зазначив, що кошти сплачені як пайова участь йдуть виключно на розвиток транспортно-інженерної інфраструктури міста: будівництво і реконструкцію доріг, освітлення, прокладання мереж, тротуарів тощо.
— За останній рік лише 46 забудовників із 358 виконали умови і сплатили пайову участь. Сплачувати ці платежі підприємці повинні в обов’язковому порядку. Пайова участь вираховується за формулою 10% від вартості будівництва з комерційного об’єкта та 4% – в разі житлового будівництва. Однак в Україні є міста, які стягують із забудовників до 25% на розвиток міської інфраструктури, — розповів Валерій Макеєв.
Щодо недобросовісних платників, то як зазначили у мерії, з них стягуватимуть кошти, котрі вони мають сплатити. Спершу це мають бути повідомлення про сплату пайової участі. За словами Валерія Макеєва, 10% відгукнулися і уклали договори. Тим, хто має сумніви, влада показує законодавчі акти і переконує, що не варто доводити справу до суду.
– Наше завдання – зробити все до судового порядку, — зазначив директор комунального підприємства.
Однак на тих замовників будівництва, які після перемовин із представниками центру адміністрування не укладуть договори, все ж позиватимуться до суду.
10.10.2012 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter