Айтішнік Віктор Євпак пропонує створити в Черкасах систему вуличних велосипедів напрокат

Айтішнік Віктор Євпак пропонує створити в Черкасах систему вуличних велосипедів напрокат Автор проекту «Громадського бюджету» під назвою «Che.Bike» Віктор Євпак продемонстрував, як у Лондоні працює подібна система вуличних велосипедів.

Перебуваючи у робочому відрядженні у столиці Англії, Євпак відзняв відео, на якому напрокат бере один із таких сітібайків.


За словами Віктора, у Лондоні є низка парковок, на яких за певну плату охочі можуть узяти в оренду велосипед. У спеціальному мобільному додатку можна довідатись, де розташовані найближчі велопарковки, а також скільки на кожній із них є «вакантних» роверів. Сплативши кошти за допомогою док-станції, людина отримує чек із покроковою інструкцією і спеціальним кодом, який «відмикає» обраний велосипед. Аби виконати всі дії, витрачаєш лише 5-10 хвилин.

– Користування сітібайками у Лондоні – вдвічі дешевше, аніж метро, і в сотні разів корисніше, – говорить Віктор Євпак.

Подібна система «вуличних велосипедів» уже наступного року може з’явитись і в Черкасах. Проект «Che.Bike» передбачає не лише можливість узяти ровер на прокат, а й залишити власний на безпечній парковці. Кошторис проекту: 2 млн грн. Голосування за кращі проекти «Громадського бюджету» розпочнеться уже 1 листопада і триватиме два тижні.
20.09.2017 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter