У Звенигородці пройшло свято винограду, меду і вина

Як інформують в управлінні АПК Черкаської ОДА, вже втретє на центральному майдані Звенигородки за ініціативи та підтримки районної ради минулої суботи відбулося свято винограду, меду та вина, в якому взяли участь не тільки виноградарі і майстри високих медозборів Звенигородщини, а ще з міста Ватутіне і Лисянського, Катеринопільського, Маньківського, Монастирищенського, Смілянського, Уманського та інших районів Черкащини, а також з Одещини.

Цьогоріч на свято завітали зі своєю продукцією й одесити — представники Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова», де, окрім відмінного вина, займаються вирощуванням різних сортів столового винограду. Отож звенигородці та гості міста мали змогу оцінити та придбати як виноград різних сортів, так і запашний мед, посмакувати добірним виноградним вином, медовухою та медовим квасом, виготовленим за старовинними рецептами.
У Звенигородці пройшло свято винограду, меду і вина

Зрозуміло, якщо вести мову про вино, то тут на висоті були одесити. Досить швидко розпродали свій виноград, ціни на який були чи не найнижчими. Та, разом з тим, всі гості захоплювалися місцевими медами, передусім акацієвим та з різнотрав’я. І першість на виставці меду міцно утримували господарі — звенигородські пасічники, серед яких є чимало ентузіастів та новаторів, які не просто займаються бджільництвом (всього ж вони утримують понад 6000 бджолосімей), а й постійно експериментують, впроваджуючи у своїх господарствах чимало нового й прогресивного.

Свою ж оцінку продукції пасічників, виноградарів та виноробів надала спеціально створена дегустаційна комісія (в якій одним із суддей був Яцун Микола Пилипович с. Тарасівки Шевченківська філія СТОВ « Агрофірма Корсунь») В номінації найважче гроно винограду перемогу здобув Володимир Мусатов з Шевченкового, найважчу ягоду винограду мав звенигородець Віктор Чупріненко, він же виставив й найбільшу кількість сортів винограду.
У Звенигородці пройшло свято винограду, меду і вина

В представленій продукції меду за найбільшу кількість його сортів лідером визнали Романа Гайдука з Лисянки, Серед виноробів найкраще біле вино було у Олександра Балковенка зі Шполи, червоне вино у Катерини Іщенко зі Звенигородки.

Переможцям комісія вручила відповідні відзнаки, а іншим учасникам — дипломи Звенигородської райради. А всім учасникам свята дарували гарний настрій самодіяльні артисти як зі Звенигородщини, так і з сусідніх районів.
07.09.2017 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter