Через травневі заморозки на Черкащині пропав врожай яблук

Через травневі заморозки на Черкащині пропав врожай яблук У той час як у садах поступово дозріває урожай яблук, садівники Черкащини лише підраховують збитки завдані цьогорічними морозами, адже подекуди у садах області загинуло до 100% урожаю плодових.

На відміну від сусідніх областей, черкаські фермери на урожай яблук не очікують. Виною цьому — заморозки 11 травня. Температура була від 2,5-5,5°С градусів морозу. Попри застосування імпортних препаратів та інших заходів спрямованих на виправлення ситуації, очікувати на хороший врожай не доводиться, vechirka.net.

Олександр Масенко, садівник з села Ковалиха Смілянського району розповідає, за всі 47 років садівничої діяльності такої катастрофи з урожаєм як цьогоріч ще не було.

«Маємо на Черкащині лише 5% яблук у порівнянні з минулим роком. У ніч на 11 травня що я тільки не робив. І палив багаття, і обприскував сад водою. Все марно. Крім того, пропало 40% врожаю черешень і майже 80% маленьких саджанців персиків. Збитки можна рахувати мільйонами. Я 47 р. займаюсь садівництвом, а такої катастрофи не бачив. Навіть найхолоднішої зими 1963 року вимерзли лише бруньки персика. А цього — пропав увесь урожай», — скаржиться Олександр Масенко.

Микола Олійник, садівник із села Шевченкове Звенигородського району розповідає, на відміну від інакших областей Черкащина втратила найбільшу кількість плодових. Попри інтенсивну обробку дерев антидепресантами урожаю у садах Миколи цьогоріч не буде.

«Яблук не буде, принаймні в нашому регіоні — точно. Померз урожай у Вінницькій області й навіть у деяких районах Чернівецької. Я навесні обприскував дерева дорогими італійськими препаратами — антидепресантами. Нічого не допомогло. У нас стирчить 3-5 яблук на вершках дерев. Ці 3-5 яблук будуть переповнені азотом. Їхня клітковина буде рідкою. Такі плоди лежати не будуть», — розповідає садівник.

Нагадаємо, цьогоріч Україна збере найнижчий врожай яблука за останні 6 років. Втім, така ж невтішна ситуація з яблуками і в країнах Європи та в Росії, тому цьогоріч слід чекати дефіциту яблук.
01.09.2017 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter