У Черкасах організовано збиратимуть небезпечні відходи: батарейки, лампи, акумулятори

У Черкасах організовано збиратимуть небезпечні відходи: батарейки, лампи, акумуляториУ Черкасах запроваджується нова система збору небезпечних відходів: батарейок, акумуляторів від телефонів і фотоапаратів, люмінесцентних та енергозберігаючих ламп. Їх збиратимуть безкоштовно у 24 визначених точках у різних мікрорайонах міста. Для цього виставлятимуть спеціальні контейнери. Здійснюватиме збір та утилізацію небезпечних відходів фірма «Олестас», яка має відповідну ліцензію.

– Викидання батарейок, ламп на сміттєзвалища є небезпечним для людей, оскільки шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунт, воду чи повітря, – зазначає начальник відділу екології Володимир Гусаченко. – Такі відходи необхідно утилізувати. У всіх розвинених країнах окремий збір таких відходів та їх утилізація уже давно стали нормою. Ми обрали зручну для жителів систему, адже місце збору буде у кожному мікрорайоні, працюватимуть із ранку і до вечора, прийматимуть і в суботу.

Перший виїзд відбудеться 29 вересня. Збір проводитиметься впродовж двох місяців за графіком із 7-ї ранку до 19.00. Перерва – із 12 до 16.00. У суботу прийматимуть із 10 години ранку до 18.00, повідомляють у черкаській міськраді.

Як зазначає Володимир Гусаченко, збиратимуть небезпечні відходи кожні півроку. Тож впродовж цього періоду необхідно вдома збирати використані батарейки, енергозберігаючі та люмінесцентні лампи в коробках, щоб ці вироби не пошкодились і не побились. Тримати їх потрібно у недоступних для дітей місцях.
Дізнатись графік та місце збору небезпечних відходів можна за телефоном 1505 або на сайті міської ради.
17.09.2012 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter