На День Незалежності в Умані шитимуть найдовший в Україні "Пояс єднання українців"

Як інформує Вечірня Умань, з миру по нитці заради єднання: 24 серпня,у День Незалежності, на фестивалі «Шіді-Ріді» уманські майстри хочуть встановити новий рекорд України, і зіткати на старовинному верстаті найдовший «Пояс єднання українців». До встановлення рекорду зможе долучитися кожен бажаючий, і зіткати свій маленький шматочок великого поясу.

На День Незалежності в Умані шитимуть найдовший в Україні "Пояс єднання українців"


- Пояс єдності ми розпочали ткати на «Шіді-Ріді 2016», тоді це була просто ідея, що запалила очі місцевих майстрів і переросла у рекорд, який стане символом творення міцної України. Адже, якщо кожен старанно буде ткати всій клаптик поясу, то в результаті, його ніхто і ніколи не розірве і не розділить, - розповідає співорганізатор фестивалю Софія Чорномаз.

Автор ідеї «Поясу єднання» - місцева майстриня Владислава Швець, яка цьогоріч загорілась встановити рекорд України, і зібрала команду з 10-ти людей, які щодня вчаться такати пояс.

- До нас долучилися як відомі майстри так і люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині 8 років, найстаршій - 60. Саме ці люди закладатимуть основу рекорду, - розповідає Владислава Швець.

15 метрів довжини, 5 сантиметрів ширини, 12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори які творили історію України.

- Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів: червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і між ними Помаранчева революція. Білий взяли за основу, - говорить Владислава.

Розпочнуть ткати пояс з 9-ї ранку. До 14.00 десять майстринь закладатимуть основу для рекорду, а після того, до 21.00, за ткацький верстат зможе сісти кожен бажаючий і долучитися до встановлення рекорду, зіткавши свій маленький шматочок великого «Поясу єднання українців».
10.08.2017 13:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter