Черкаська міськрада затвердила список присяжних

Черкаська міськрада затвердила список присяжнихШістдесят кандидатур присяжних, які братимуть участь у судових засіданнях, слухаючи виключно кримінальні справи про тяжкі злочини, затвердили на сесії міської ради. Половина з них представляє Придніпровський район Черкас, решта – Соснівський. Всі вони працюватимуть на громадських засадах.

Керуючий справами виконавчого комітету Микола Кудрявцев переконаний, що запровадження в Україні інституту присяжних – це спосіб наблизити громаду до судової системи. Адже саме присяжні, а не судді, визначатимуть - чи був вчинений злочин чи справу щодо людини сфабрикували.

Серед затверджених кандидатур є депутати: один – з обласної ради, п’ять – з міської, чотири – голови комітетів мікрорайонів міста, а також черкасці з активною громадською позицією. Примітно, що у списку представлені присяжні з усіх мікрорайонів міста.

У розмові один із присяжних пояснив, що суди присяжних давно вже діють в усьому світі. Подібні посади були і в колишньому Радянському союзі. Тоді вони називались народними виборцями і разом із суддями брали участь у судових засіданнях. Життя довело їх ефективність та дієвість. Тому відродження суду присяжних нині сприймає дуже позитивно, долучившись до процесу відбору та висунувши свою кандидатуру.
– В житті мав мрію стати юристом і навіть активно цікавився цим фахом. Та професійно цим так і не займався. Нині ж маю нагоду безпосередньо брати участь у судових засіданнях і допомагати людям. Адже нинішня система корумпована. Тому прагну внести свій вклад у будівництво нової справедливої судової системи, – зауважив той.

Присяжні братимуть участь у судових засіданнях судів першої інстанції виключно по кримінальних справах про тяжкі злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Це справи про вбивство, терористичні акти, які призвели до загибелі людей, посягання на життя працівників правоохоронних органів, громадян інших держав тощо.

Суд присяжних збиратиметься тоді, коли обвинувачений заявляє клопотання про такий розгляд. У слуханні справи бере участь троє присяжних, розповіли у черкаській міськраді.
14.09.2012 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter