Улітку на Черкащині оздоровлено понад 67 тисяч дітей

Улітку на Черкащині оздоровлено понад  67 тисяч дітейУпродовж літнього оздоровчого періоду державною санепідслужба області контролювала роботу 999 закладів оздоровлення і відпочинку. У цьому списку - 4 дитячих санаторії, 15 позаміських закладів оздоровлення, 705 закладів із денним перебуванням, 271 табір праці й відпочинку з денним перебуванням, 4 наметові містечка.
Улітку оздоровлювалися та відпочивали більше 67 тис. дітей, розповіли у Черкаській обласній санітарно-епідеміологічній станції.
У дитячих санаторіях норми харчування виконували на 90%, у позаміських таборах – на 95-100%. У пришкільних таборах виконання норм коливалось від 65 до 100%. Така ситуація пов’язана, в першу чергу, з недостатнім фінансуванням харчування, вартість якого в окремих закладах становила 6-8 грн. в день на 1 дитину.
З метою оцінки безпечності умов перебування дітей, лабораторіями санепідзакладів області досліджено понад 2 тис. проб харчових продуктів, готових страв, питної води. Відхилення за мікробіологічними показниками виявлені в 0,4% проб, щодо калорійності – в 1,1%. Нестандартні проби питної води реєструвалися на рівні 1,5%. З відкритих водойм досліджено 42 проби води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, відхилення реєструвались лише в одному випадку.
У цілому впродовж оздоровчого періоду фахівцями санепідслужби було проведено 1861 санітарно-епідеміологічне обстеження закладів оздоровлення і відпочинку, порушення виявлені в 101 (5,4%) випадку.
За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 94 посадові особи. У зв’язку з відсутністю водопостачання та необхідністю проведення ремонтних робіт виносились п’ять попереджувальних постанов щодо заборони відкриття позаміського табору «Сосонка» Чорнобаївського району та 4-х пришкільних таборів. Усі пропозиції санепідслужби були виконані до початку оздоровчого сезону.
Під час експлуатації тимчасово призупинялась робота пришкільного табору ЗОШ с. Ярошівка Катеринопільського району, харчоблоку спортивно-оздоровчого табору м. Умань, ДОТ «Тимурівець» м. Сміла. Обмежувався асортимент у 2-х пришкільних таборах. Відсторонялись від роботи 10 працівників таборів для проходження обов’язкових профілактичних медичних оглядів.
12.09.2012 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter