У Черкасах створюють нічліжку для бомжів та колишніх ув`язнених

У Черкасах створюють нічліжку для бомжів та колишніх ув`язнених У Черкасах з’явиться Центр обліку бездомних громадян та осіб, які звільнились з місць позбавлення волі. Розташовуватиметься він на вул. Рєпіна,12/1. У майбутньому закладі діятиме відділення нічного перебування, що дозволятиме людям, які опинились у складних життєвих обставинах, лишатись там на ніч, а то й жити від трьох місяців до півроку.
Ініціатором відкриття такого притулку для безхатченків виступає мерія Черкас спільно з благодійною організацією «Від серця до серця». Орієнтовно відкриття новоствореного закладу заплановано на грудень цього року. Нині ж у Центрі тривають ремонтні роботи.
Окрім ночівлі, їжі та медичного супроводу, тут можна також буде отримати правову допомогу, зокрема, у відновленні втрачених документів, а також консультації психолога, соціального працівника тощо.
До речі, з початку цього року до благодійної організації ЧМБО ЛЖВ «Від серця до серця» та Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулось 53 клієнти, що потрапили у кризову ситуацію у зв’язку з відсутністю житла, реєстрації за місцем проживання, документів, що посвідчують особу та можливості працевлаштування.
Голова Черкаської міської благодійної організації людей, які живуть з ВІЛ, «Від серця до серця» Наталія Несват розповіла, що площа Центру - 270 квадратних метрів. Розраховуватиметься він приблизно на 30 осіб. Поки ж Центр працює лише амбулаторно. З десятої ранку до шостої вечора безхатченки мають змогу прийти сюди помитись та поїсти, а от на ночівлю мають шукати собі інше місце. Планується, що повноцінно заклад запрацює вже у грудні. Але до цього часу потрібно закінчити ремонт та облаштувати Центр усім необхідним. Зокрема, частково вже виконані ремонтні роботи – встановлені пластикові вікна, проведено опалення та змонтовано електричний котел.
Майбутній Центр працюватиме за двома напрямками: надаючи тимчасову можливість ночівлі, обігріву та харчування для осіб, які не бажають щось змінювати у своєму житті. А також – більш розгорнуту допомогу для безхатченків, які прагнуть отримати новий шанс на краще життя. Зокрема, з такими працюватимуть фахівці, надаючи медичну, правову, психологічну і допомогу у соціалізації до повноцінного життя. Адаптаційний період для них триватиме від трьох до шести місяців. За цей час вони мають відновити документи, знайти роботу і почати працювати. Після чого – почати вже повноцінне життя за межами притулку, приходячи сюди за бажанням на групові заняття з психологом чи соціальними працівниками.
– Люди, які не мають документів та реєстрації, не можуть отримати гарантованої мінімальної соціальної допомоги від держави. Також не можуть оформити соціальні виплати по групі інвалідності чи виплати пенсії, зареєструватись в центрі зайнятості, скористатися своїми правами як громадяни України. Ці люди потребують медичної допомоги та соціального супроводу. Але вони не мають місця, де могли б переночувати, випрати одяг, отримати консультативну (юридичну, соціальну, медичну), психологічну та гуманітарну допомогу. В цьому покликаний допомогти наш Центр, – зауважила Наталія Несват. – Ми також шукаємо додаткові джерела фінансування. Тому будемо вдячні усім небайдужим людям за посильну допомогу коштами, одягом, взуттям, засобами гігієни, продуктами харчування, а також хоча б якимись меблями та іншими корисними в господарстві речами.
Центр обліку бездомних громадян та осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, має потреби щодо продуктів харчування, засобів гігієни, одягу (створення банку благодійної соціальної допомоги для безпритульних).
Телефон Довіри Черкаського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді – 330900, повідомили у черкаській міській раді.
11.09.2012 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter