На Мокрокалигірському родовищі добуватимуть буре вугілля

На Мокрокалигірському родовищі добуватимуть буре вугілляВ Черкаській області на Мокрокалигірському родовищі будуть добувати буре вугілля. Зараз тут проводяться підготовчі роботи. Завдяки цим покладам енергетичні затрати області мають стати дешевшими, розповідає "Радіо-Ера" .

За видобуток вугілля взялось товариство «Енергетично-інвестиційна компанія». Поклади оцінюються майже у 8 мільйонів тонн, а планова продуктивність розрізу складе 300 тис. тонн вугілля на рік.

Спеціальний дозвіл на розробку розрізу компанія отримала у грудні торік. Зараз тут вже почали знімати верхній шар ґрунту, а першу партію вугілля планують добути вже цього місяця. Слід відзначити, що це є перший за часів незалежності проект держави із відкритого видобутку бурого вугілля.

Україна наразі майже не використовує своїх покладів бурого вугілля, хоча це є – найдешевший енергетичний ресурс. У Європі його використовують на цегельних та сміттєспалювальних заводах, на підприємствах, що виробляють цемент та вапно. Знаходить використання буре вугілля і в хімічній промисловості.

Загалом, запаси бурого вугілля в Україні, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, оцінюються в 6-8 млрд тонн. Проте добувати його чомусь не поспішають.

Хто знає, можливо, саме Черкащина стане піонером в цьому плані? Відповідь дізнаємося вже скоро, а точніше, в кінці вересня, коли має піти на гора перша партія Мокрокалигірського вугілля.
06.09.2012 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter