Купуючи молокопродукти, можна "з`їсти" компоненти фарби та пальмову олію, що зашлаковує організм - експерти

Купуючи молокопродукти, можна "з`їсти" компоненти фарби та пальмову олію, що зашлаковує організм - експертиПро якість молокопродуктів, які купують з прилавків Черкащини, про те, як не помилитись та придбати якісний продукт – під час засідання Черкаського прес-клубу розповіли черкаський та столичний експерти.

За словами начальника Центру випробувань харчової продукції та продовольчої сировини ДП «Черкасистандартметрологія» Світлани Сотник, наразі підприємство очікує інспекції Росспоживнагляду. Саме лабораторії ДП «Черкасистандартметрологія» є одними з небагатьох в Україні, що проводять дослідження якості молокопродуктів за більш ніж 30 показниками, у тому числі, і на наявність рослинних жирів, і саме черкаське підприємство, в числі двох можливих, розглядатиме Росспоживнагляд як партнера у забезпеченні високої якості молокопродуктів, що експортуватимуться до Росії. Світлана Сотник повідомила про результати перевірок молочної продукції, яку виробляють та реалізують на Черкащині (а також – Кіровоградщині, продукція якої також надходить на перевірку до черкаських лабораторій). Загалом, за минулий рік, на дослідження до лабораторій ДП «Черкасистандартметрологія» надійшло 390 зразків молочної продукції, фахівці забракували 30 із них. Із 55 зразків сирів твердих було забраковано 5, через вміст рослинного жиру – 3. На 1 серпня ДП «Черкасистандартметрологія» уже досліджено 296 зразків сиру. У жодному зразку виробників нашого регіону рослинних жирів виявлено не було. Із 37 зразків масла вершкового торік було забраковано 10. Цьогоріч дослідження пройшли уже 44 зразка вершкового масла, 15 із яких забраковано.

- На жаль, з боку держави бракує контролю, його необхідно посилити, - констатувала начальник Центру випробувань харчової продукції та продовольчої сировини ДП «Черкасистандартметрологія» Світлана Сотник. - Сьогодні зразки, отримані на дослідження від самих виробників молокопродукції, якісно різняться від тієї, що була відібрана держспоживзахистом у торгівельній мережі. Тому споживачам варто дуже відповідально та уважно ставитися до вибору молокопродуктів при їх покупці.

Директор київського Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець навів конкретні приклади вживання шкідливих добавок, що їх застосовують у виробництві деякі безвідповідальні підприємства в погоні за прибутками. Наприклад, пальмова олія в Україні вже звично увійшла до змісту згущеного молока, цукерок, шоколаду та шоколадної пасти, локшини швидкого приготування, чіпсів, крекерів тощо: додавання пальмової олії в ці продукти сягає інколи 95%. А між тим, пальмову олію у всьому світі вживають здебільшого для змащення обладнання у металургійній промисловості; її розчиняє лише бензин, тож людський організм її практично не засвоює – вона густо «шлакує» організм і виводиться з нього дуже повільно. Саме ці чинники і призводять до численних серцево-судинних, онкологічних, гастроентерологічних захворювань та ожиріння.

Інший приклад з досліджень Ю.Чорнобривця: щоб «згущена» та сухе молоко були білішими, нечесні виробники додають до неї «харчовий додаток, фарбник-відбілювач» Е-171 – діоксид титану.

- Це – основний компонент фарби – білила, - підкреслив експерт. - Ви ж не будете годувати своїх дітей фарбою з господарчого магазину?!

А між тим, у всьому світі діоксид титану широко застосовується у виробництві лаків, фарб, паперу та пластмас. І лише в Україні, Росії та ще в деяких «третіх» країнах його легально додають у харчі.

Головним висновком експерта було таке: «Першою прикметою неякісного продукту є його низька ціна (банка згущеного молока не може коштувати ледь дорожче за літр натурального!). Уважно читайте вміст молокопродукту на етикетках: там мають бути лише відомі вам природні складові. Чим менше там буде невідомих вам речовин з індексом Е (з будь-якою цифрою) – тим менше ризику для вашого здоров’я. Не труїть себе за власні гроші!».

Найважливіший висновок експерта : в Україні насправді є чесні виробники молокопродуктів; ось чому варто довіряти дослідженням (тестам) незалежних організацій, що регулярно подають свою інформацію в республіканських та обласних ЗМІ.

Для довідки: Інститут споживчих експертиз – незалежна громадська організація, створена для проведення експертиз різноманітних товарів та послуг на території України. Працює 2003 року як об’єктивна незалежна структура з високим рівнем довіри з боку споживачів. Головна мета діяльності: донесення до споживачів (у т.ч. і через ЗМІ) інформації про якісні показники товарів та послуг. В досвіді Інституту – дослідження моторних мастил, автомобільного пального, алкоголю, рослинних олій, м’яса та м’ясопродуктів, гальмівної рідини та склоомивачів тощо.
20.08.2012 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter